Протягом 14 років вони ретельно спостерігали за майже трьома тисячами жінок у віці 40-60 років. Щороку кожна з них проходила медогляд з метою виявлення так званого метаболічного синдрому. Цей термін об'єднує ризики для розвитку серцево-судинних хвороб, серед яких ожиріння, підвищений рівень цукру та холестерину.

Так от ті жінки, що багато годин проводили на кухні, мали значно гірші показники. Та вартувало їм пришвидшити процеси приготування обідів, як це позитивно відображалося на здоров'ї. Рекордсменки з приготування зменшували ризик хвороб аж на третину.

Науковці припускають, причиною цього є інгредієнти. Вдома ми нерідко додаємо в страви багато масла, солі, чимало людей смажать до темної скоринки. А таку їжу точно не назвеш здоровою. Більше того, вдома розмір порцій ніхто не контролює, тож є спокуса попросити добавку.

Утім лікарі наполягають: це дослідження не повинне стати виправданням для тих, хто не любить готувати, а лише вказати на важливість корисних інгредієнтів. Чи може все це стосуватися чоловіків, наразі не відомо. Серед сильної половини людства подібний експеримент не проводили.