Спочатку захворювання просто констатували як стан підвищеній втомлюваності та поганого настрою. Одні пов’язували це з невідомими інфекціями, котрі ніби-то дрімають в організмі та поступово виснажують людину.

Інші вважали, що недуга - результат пониженого імунітету, і лише в останні роки почали вивчати психологічні фактори. Втім однозначного пояснення хвороби досі нема. Разом з тим у США зараз налічується до 5 млн осіб із синдромом, а в Британії їх близько чверті мільйона.

Переважно хронічну втому мають викладачі, лікарі та люди на керівних посадах. Хворі скаржаться на постійне відчуття слабкості. При чому вони не відчувають покращення ані після сну, ані після повноцінного відпочинку. До пори року синдром прив’язки також немає.

Дивіться також: ФАКТИ ПРО ЗДОРОВ'Я. ПОШИРЕННЯ АЛЕГРІЇ СЕРЕД ДІТЕЙ ЗРОСЛО ВДВІЧІ

Хронічна втома небезпечна тим, що може спровокувати глибоку депресію і навіть тілесні захворювання, які будуть нашаровуватись на втомлений організм. Почне боліти серце, може з’явитися виразка шлунка, погіршується робота печінки.

Синдром хронічної втоми вражає в основному людей працездатного віку старших 30-ти років. Більшість з них з хорошою освітою та високим рівнем достатку. Доведено, жінки страждають на сидром в 2-3 рази частіше за чоловіків. Підтверджує дані й інше дослідження. Виявляється, жінки на керівних посадах більш схильні до депресій, аніж чоловіки.