Результати щодо відвідування церкви засвідчили — людина проживе на три роки більше. А це не так і погано, зважаючи, що фізична активність продовжує життя на 3-5 років, а ліки, що знижують рівень холестерину, й того менше. Втім, загального ризику смерті та зниження рівня серцевих хвороб це не стосується.

У 2012 році науковці з університету Міссурі заявили, що яка б не була релігія – буддизм, мусульманство чи християнство – у їхніх сповідників краще ментальне здоров’я, тобто рідше трапляються неврози та депресії. А якщо й трапляються, то вже інше дослідження довело, що вони краще піддаються лікуванню.

Британські науковці переконалися, що релігійні ритуали знижують кров’яний тиск та в цілому посилюють імунну систему. До того ж — є й чимало соціальних переваг: менша кількість злочинів та шкідливих звичок. Американський професор соціології Рудні Старк, аби не бути голослівним, підрахував економічну користь від релігійного суспільства – це 2,6 трильйона доларів щороку.

Суттєву різницю вчені помічають між тими, хто справді відвідує храми, й тими, хто передивляється запис богослужінь по телевізору. Тут жодного покращення у здоров’ї очікувати не слід.