Є добрі новини: з роками кількість застуд зменшується. Згадайте хоча б дітей. Вони хворіють близько 4-8 разів на рік. Кожної зими медики невтомно нагадують основі правила, як уникнути дошкульних симптомів.

По-перше. Ваша мама і бабця мали рацію – потрібно добре вдягатись. Це підтвердили й британські науковці. Якщо у вас холодний ніс — близько 33 градусів, вірус перебуває в оптимальних умовах.

У звичних для нас 37 градусах, йому менш комфортно. Коли у вас холодні ноги – відбувається теж саме – судини звужуються, погіршується циркуляція крові, а звідси й ризик захворіти. І третій чинник шапка – через голову ми втрачаємо до 30 % тепла тіла.

Друге правило — слідкуйте за погодою. Якщо відчуваєте, що імунітет на нулі, не гуляйте надто довго, коли за вікном дощ, туман, мряка і підвищена вологість. Інша справа — вологість вдома. Вона необхідна. А от ваші батареї, що висушують повітря, можуть викликати біль у горлі та навіть провокувати астму.

По-третє, вітаміни. Всі знають про важливість вітаміну C, однак, поза увагою залишають цинк. А якраз він піднімає імунну систему. Не хочете приймати його у вигляді таблеток, тоді їжте більше м'яса, темної фасолі, морепродуктів та яєць.

А ще зверніть увагу на ваш назальний спрей. Його не слід використовувати більше 5-ти днів поспіль. Інакше є ймовірність зворотнього ефекту – що ніс буде ще більш закладеним.