До того ж, таке спілкування допоможе вам покращити стосунки з вашою дитиною, навчившись краще розуміти її, пише видання LifeHack.

Цікаво! Цікаві поради від психолога, які допоможуть пережити карантин з дітьми

Запитання до дитини, які розвивають позитивне мислення

  • Які 5 слів найкраще тебе описують?

Діти знають себе і мають уявлення про те, що інші думають про них. А це запитання дасть дитині хорошу відправну точку, яка є важливою для формування правильного уявлення про себе та здорової самооцінки.

  • Що ти полюбляєш робити такого, що робить тебе щасливим?

Деякі діти скажуть, що комп’ютерні/віртуальні ігри. Це нормально. Адже суть цього запитання – спрямувати увагу дитини на речі, які роблять її щасливими, і відкрити очі на те, що вона може збільшити час на активності, які приносять насолоду.

Це, ймовірно, навчить дитину займатись тим, що вона любить, у майбутньому.

  • Чого ти можеш навчити інших?

Сенс питання полягає в тому, щоб навчити дитину, що життя стосується не лише її одної, а всіх і того, що ми можемо зробити, щоб допомогти одне одному.

Питання може допомогти дитині почуватися цінною і сповненою сил, покаже їй, що вона особлива і має що запропонувати іншим. Натомість це сформує відчуття впевненості в собі й заохотить до навчання.

Діти
Навчайте дитину допомагати іншим / Фото Unsplash

  • Що найгірше/найкраще трапилось з тобою?

Життя поєднує в собі добрий та поганий досвід. І дитина повинна розуміти це з раннього віку, щоб психологічно підготуватися до життя.

До того ж, це питання допоможе дитині зрозуміти з її власного досвіду, що погані речі не тривають вічно. Як кажуть у народі, сонце завжди виходить після шторму.

  • Чого ти навчився з найкращого/найгіршого випадку, що трапився з тобою?

Досвід – це найкращий вчитель. Тож, важливо, щоб діти робили висновки з власного досвіду, а також ситуацій, які трапляються з їхніми батьками, і вчилися з цього.

Коли дитина вчиться з власного досвіду, малоймовірно, що вона повторить ті ж помилки в майбутньому.

До теми! Як убезпечити сім’ю та чи можна гуляти з дітьми: відповіді на питання батьків про коронавірус

  • Як ти думаєш, яким буде твоє майбутнє?

Це питання спрямовує дітей подумати про майбутнє й планувати його. А також допомагає дитині замислитись, ким вона хоче бути, коли виросте і як це – бути дорослішою.

Ви помітите, що дитина прагне побачити, як ви можете допомогти їй реалізувати мрію.

  • За що ти найбільше вдячний?

Це питання заохочує дітей оцінити чудові життєві моменти і поглянути на світлий бік життя. Суть у тому, щоб навчити дитину дивитись на речі в перспективі, оглядатись навколо й цінувати те, що є у житті, незважаючи на масштаби: родина, друзі, хороша школа і навіть їжа.

Це може допомогти вашій дитині покращити загальне відчуття щастя, оскільки є міцний зв’язок між вдячністю і щастям.

Мама і діти
Мама з дитиною має міцний емоційний зв'язок / Фото Unsplash

  • Як ти вважаєш, як люди почуваються, коли…?

Дітям час від часу варто фокусуватись на їхніх власних почуттях, зневажаючи на почуття інших. Ставити себе на місце інших – важливо для побудови міцних стосунків і вирішення конфліктів.

Також потрібно навчити дитину враховувати почуття інших людей і виявляти емпатію. Щоб розвинути співпереживання в дитини, запитайте її, як хтось інший почувається у різних ситуаціях. До прикладу, коли його ображають словами, штовхають тощо.

  • Як думаєш, хто з твоїх друзів мені подобаються найбільше?

Оточення має великий вплив на ваше мислення і поведінку. Якщо поруч із вами завжди негативні люди, ваша поведінка почне видозмінюватись до негативної. Якщо поруч – позитивні люди, ваше мислення змінюватиметься на краще. Це запитання допоможе зрозуміти, хто і як із друзів вашої дитини на неї впливає.

Важливо! 10 правил батьків, які хочуть виховати успішних дітей

  • Як ти сьогодні можеш комусь допомогти?

У житті є багато хвороб, бідності, ігнорування та емоційних страждань. Тому підтримувати одне одного – дуже важливо.

Тому регулярно ставте дитині це запитання, щоб розвинути в ній великодушність і доброту в щоденному житті.