Будь-то звичайна карткова гра чи серйозна розмова, не потрібно піддаватися дитині, якщо вона не виграла справедливо, пише Mirror.

Цікаво! Поради, як виявити здібності у своєї дитини

Бо такі маленькі "перемоги" (коли ви піддалися), хоч і здаються нешкідливими, насправді можуть створити згубний прецедент, і не тільки для вашої дитини, алей для ваших стосунків із нею.

"Дитині потрібно бачити маму чи тата як того, хто контролює ситуацію і пам’ятайте, що дитина знає, коли вона не отримала законних перемог", – каже психологиня Лін Фрай. Так, нехай часом діти перемагають, але будьте обережні. Адже від таких "перемог" може бути накопичувальний ефект, коли малеча вирішить, що вона є головною у грі чи конфлікті.

Дитина з мамою
Дитина може вважати себе головною / Фото Unsplash

До того ж, діти не відчуватимуть гордості, якщо знають, що виграли у сфальсифікованій грі. "Якщо дитина завжди "перемагає", вона ніколи не навчиться справлятися з негараздами", – додала психологиня.

Дорослі завжди хвилюються, чи зможе дитина впоратися з поразкою, тому батьки мають навчити малюків стратегії подолання програшу.

Як допомогти дитині перемогти та програти

  • Вибирайте розумно

Коли малеча у ранньому віці, вибирайте ігри, у яких вони насправді матимуть шанс виграти. "Настільні ігри дуже хороші для розвитку малюків. Тому виберіть коротку "випадкову" гру, яку вони можуть виграти самі", – сказала психологиня.

  • Нехай вони виграють лише перші два раунди

Діти нудьгують і втрачають інтерес, якщо вони програють у своїх перших кількох спробах. Тому дозвольте їм пару виграшів, а тоді переконайтеся, що ви переможете їх, але чесно. Те, як вони поводяться з перемогою чи поразкою, важливо так само, як і сама перемога.

Дитина виграла гру
Дозволяйте дитині інколи вигравати / Фото Nachild

  • Будьте хорошим прикладом для наслідування

Якщо ви програєте, скажіть дитині: "Ах, шкода, мені доведеться спробувати ще раз і наступного разу грати краще". Нехай вони бачать, що ти засмутився, але це ще не кінець світу.

  • Модельні стратегії подолання поразки

Подивіться з дітьми якусь спортивну гру щоб вони побачили, що хтось виграє, а хтось прогорає. Поспостерігайте разом за емоціями тих гравців, які зазнали поразки. Також ви можете пройти якусь рольову гру і побачити, як вони будуть поводити себе, коли виграють чи програють.