Корисні поради, які допоможуть виховати в дитини оптимізм

1759 Читать новость на русском
Корисні поради, які допоможуть виховати в дитини оптимізм / medium.com/

Існує багато способів для заохочення оптимізму у дітей, зокрема довготривалий позитивний вплив на їх психічне та фізичне самопочуття. Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Поради щодо того, як виховувати оптиміста, опублікувало видання Parents. Ви можете застосувати ці способи практиці та поспостерігати, як позитивні переваги впливають на вашу дитину.

Цікаво! Свято наближається: 8 веселих сімейних традицій, які варто зробити до Нового року

Як виховати в дитини оптимізм

  • Перестаньте скаржитися

Акцентування уваги на негативних думках і розчаруваннях є класичним песимізмом. Чим більше ви нитимете про проблеми з грошима чи важкий робочий день, тим більше шансів на те, що ваші діти робитимуть те саме.

Тому спробуйте поговорити про речі, які є правильними і позитивними (до прикладу, "Я сьогодні закінчив великий проєкт на роботі" або "Я мав найприємнішу зустріч на пошті сьогодні" тощо). Нехай за вечерею кожен член сім’ї розповість про найкраще і найгірше, що сталося з ними за цей день. Проте тут головна ваша мета – зосередитися на позитиві.

  • Майте великі очікування

Одна мама розповіла, що ще до того, як її діти пішли в садочок, вона приклеїла список справ над вимикачем світла у дитячих кімнатах, у яких були написані нагадування: застеляти ліжко, одягнутися, почистити зуби та привести в порядок свою кімнату.

"Їм не дозволяли сходити на сніданок, поки вони не закінчили усі свої завдання", – додала жінка. ЇЇ діти все виконували та навіть хвалилися, що сьогодні красиво застелили ліжко чи стильно одягнулися. Тобто вони почали пишатися собою.

Діти миють посуд
Домашні справи мають відповідати вікові дитини / Фото Kosmetic.com

Зауважимо, що такі домашні справи повинні відповідати віку дитини: 2-річна може прибрати свої іграшки, 3-річна може покласти брудний одяг у кошик для білизни, 4-річна може поставити тарілки до раковини, 5-річна може викинути сміття і т.д.

  • Заохочуйте дитину до ризиків

Дитину "загартовуватиме" те, коли ви дозволите їй грати в саду наодинці або відправите в шкільну поїздку без вас. З часом батьки можуть збільшувати такі "ризики". Ви повинні зробити так, щоб ваша дитина не боялася спробувати нові речі і, повернувшись додому, сказала: "Мамо, я це зробив!"

Звичайно, кожен з батьків намагається вберегти дитину від болю чи розчарування. Але так стається часто, тому потрібно вміти підтримати малечу в цей момент.

До теми! 6 корисних лайфхаків, які полегшать життя батьків

  • Зачекайте, перш ніж реагувати

Так, один вчитель почув, що другокласниця називає першокласницю товстою. Він хотів одразу подзвонити її батькам, але зупинився, бо вирішив, що дівчинці потрібно навчитися захищати себе.

І згодом це сталося, дівчинка заявила: "По-перше, я не товста, а по-друге, не приємно таке казати другові". Інша дівчина вибачилася, а першокласниця повернулася додому, відчуваючи себе поважно.

Діти сваряться
Вчіть дітей самим вирішувати конфлікти / Фото askme.zone

Тож якщо дозволяти дитині вирішувати певні суперечки без вашої допомоги, це сприятиме підвищенню її почуття та зробить її більш оптимістичною щодо того, що вона може зробити в майбутньому.

  • Прийміть боротьбу дитини

Часто діти можуть сказати: "Я поганий в математиці" чи "Я не вмію малювати". Проте для них може бути достатньо однієї невдачі, щоб прийняти свої недоліки. Тому щоб переосмислити думки малечі на більш позитивні, ви можете сказати: "Я знаю, ви ти поки не можеш це зробити, але з часом в тебе все вийде".

Поясніть дитини, що кожна нова спроба може привести її до успіху. Підтримайте своє чадо, згадавши випадок, коли дитина змогла подолати труднощі: "Пам'ятаєш, колись ти не могла читати, і тобі потрібно було багато зусиль, щоб навчитися? Згодом ти навчишся й розв’язувати приклади" тощо.

Залиште відгук