Видання DW нагадує про історичні передумови дати 8 березня – боротьба жінок за рівні права. Тож стає очевидним, що принаймні частина українського суспільства починає про це думати.

Цікаво! 8 березня: яка справжня історія цього свята – версії про Клару Цеткін, євреїв та повій

Говоріть про права жінок, а не про красу

Цікаво, що напередодні 8 березня активісти писали листи політикам і державним діячам з проханням під час відзначення цього свята дотримуватися коректності у його трактуванні і не спотворювати справжнього змісту дати.

Вони сподіваються, щоб у привітальних зверненнях посадовці уникатимуть стереотипного уявлення про роль жінки в українському суспільстві. "Адже їм важливіша допомога в реалізації їхніх прав, а не побажання бути вічно молодими і прекрасними", – каже модераторка спільноти feminism_ua Марія Дмітрієва.

До чого тут права жінок? За офіційною версією, це свято пов'язане із "маршем порожніх каструль", який відбувся 8 березня 1857 року в Нью-Йорку. Тоді жінки, які працювали на текстильних фабриках, протестували проти поганих умов праці та низьких зарплат. Під час маршу вони били в ці самі каструлі, вимагаючи надати їм 10-годинний робочий день замість 16-годинного, рівну з чоловіками заробітну плату і виборче право.

Тож на початку XX століття по всій Європі протестували жінки. І щоб привернути до себе увагу, їм навіть груди не потрібно було показувати, як це роблять сучасні активістки Femen.

Як наголосив ведучий програми "Контролер" Ярослав Куц виданню Сегодня, в першу чергу чоловіки мають пам'ятати, що висловлювати свою любов коханій жінці варто завжди, а не тільки у свята.

Тому говоріть приємні слова коханій регулярно, проявляючи свою турботу. Нехай це будуть знаки уваги, від яких жінка зрозуміє свою значимість у вашому житті. Також радимо на 8 березня атмосферно провести час з другою половинкою і оберіть щось небанальне, що їй точно запам'ятається і сподобається.