Стрічку номінували у категоріях "Найкращий фільм", "Найкраща режисерська робота", "Найкраща акторка", "Найкраща акторка другого плану", "Найкращий актор другого плану", "Найкращий дизайн костюмів" і навіть "Кращий оригінальний сценарій". Хоча якраз за сценарій фільм уже встигли звинуватити в плагіаті.

Читайте також: Оскар-2018: повний список номінантів на премію

Якщо цей фільм фаворит "оскарівських" перегонів, чим же він такий особливий?

По-перше, це режисерська робота Гільєрмо Дель Торо. Якщо ви давній фанат "Лабіринту Фавна", то є шанс, що "Форма води" вам теж припаде до душі.

Нехай вас заінтригує хоча б те, що актор Даг Джонс, який зіграв роль самого Фавна, тепер майстерно перевтілився в людину-амфібію.

"Казка про втрату і кохання"

"Форма води" – це стара і вічна, як сам світ, історія про любов. Красуня – є, чудовисько – є, добра фея і злий геній – теж знайдуться.

Події казки на сучасний лад розгортаються в період "холодної війни".

Читайте також: Заборонена в Росії "Смерть Сталіна" може мати безпосередній стосунок до України

Елайза мріяла співати, проте була німою і працювала всього лиш прибиральницею в засекреченій лабораторії. Одного разу вона побачила невідому істоту-амфібію, над якою проводили жорстокі досліди. У Південній Америці цьому божеству поклонялись і приносили йому дари, а тепер його хочуть вбити, тільки щоб не дістався "совєтам".

Дівчині вистачило лише погляду, щоб зрозуміти, що в жахливого на вигляд чудовиська є більше людського, ніж у деяких істот в людській подобі. Вона закохалась.

Форма води
Кадр з фільму "Форма води"

Звісно, що Елайза захоче врятувати своє чудовисько, бо "Форма води" – це перш за все історія про любов, яка все здолає і знайде вихід. Бо сама любов, як та вода – заполонить увесь простір, потрапить у найпотаємніші закапелки серця і розуму.

У цьому кіно все, як у житті – одвічна боротьба добра і зла, любові і ненависті, люди у шкірі монстрів і монстри з людськими обличчями.

Творці фільму спробували нагадати вічну істину про оманливий зовнішній вигляд, бо набагато важливіше – що ховається всередині. І, може, саме під гидкою, вкритою лускою і слизом оболонкою заховане серце, яке вміє любити, а здобути можна лише тоді, коли втрачаєш.

Увага! Суб’єктивна думка без спойлерів!

"Форму води" варто подивитись хоча б заради красивого, несподіваного і добре продуманого фіналу – щоб на власні очі побачити, як геніально і просто водночас втілена у життя нова історія про Красуню і Чудовисько.

А от чи вартує це кіно статуетки "Оскар" – нехай вирішують у гільдіях Американської кіноакадемії.

Дивіться відео українського трейлеру до фільму "Форма води":