Зокрема, він заявив, що претензії до "ВКонтакте" несправедливі, тому що людям, у тому числі неповнолітнім, набагато простіше знайти порнографічні матеріали в пошукових системах "Яндекс" і Google, при цьому адміністрацію пошукачів ніхто не звинувачує у розповсюдженні порно.

"Яндекс" заробляє на порнографії, надаючи швидкий доступ до неї з головної сторінки. "ВКонтакте" — несе збитки, роздаючи паразитний трафік без натяку на монетизацію в пошуку по відео або самих відеозаписах", — написав Дуров.

"Тим не менше, я переконаний, що формально "Яндекс" має повне право рекламувати порнографію і звідництво у своїх рекламних оголошеннях з профільними порнозапитами. Це — їхній бізнес. Ми могли б займатися тим же самим, але такого роду доходи йдуть проти наших переконань", — підкреслив гендиректор "ВКонтакте".

Дуров також звернувся до батьків, які звинувачують соцмережу у наданні їх дітям доступу до порнографічних матеріалів.

"Я поясню, звідки береться безперервний стогін деяких батьків про дітей, які можуть отримати до доступ до порнографії в інтернеті. Він іде від цілковитого небажання нести відповідальність за своїх дітей — таким батькам лінь стежити за своїми дітьми, лінь встановити блокування дорослого контенту на їх машини, лінь записати дитину в гуртки, лінь чимось захопити", — написав засновник "ВКонтакте", підкресливши, що здається, ресурс приростає не лише дітлахами.

"За скаргами та офіційним запитам ми видаляємо матеріали, які порушують закони нашої країни — і ніякі інші. Хочете самоцензури в мережі — переселяйтесь в Китай", — підсумував Дуров.