Війна на Донбасі

Зокрема, на одну з найактуальніших тем – війни на Донбасі, Столтенберг вбачає вирішення цього конфлікту лише у повному виконанні Мінських домовленостях, а також у забезпеченні місії ОБСЄ повинна отримати повний, безпечний і безперешкодний доступ до всієї території України.

Ми тут для того, щоб продемонструвати солідарність НАТО з Україною, а також нашу тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності вашої держави. Росія продовжує агресивні дії проти України, але НАТО і країни Альянсу на вашому боці,
– сказав він.

При цьому він додав, що НАТО і надалі підтримує Україну та готовий допомагати нашій країні у боротьбі з терористами.

Допомога ЗСУ

Столтенберг наголосив, що Альянс постійно надає і в подальшому буде надавати країні практичну допомогу.

Так, країни-члени НАТО вже виділили Україні майже 40 мільйонів доларів допомоги. Ці кошти виділили на допомогу українській армії у сферах командування управління, кіберзахисту і медичної реабілітації.

Сьогодні, 10 липня, під час зустрічі з Петром Порошенком було переглянуто комплексний пакет допомоги для української армії.

"Зараз ми працюємо над тим, щоб надати Україні обладнання для супутникового зв’язку. На днях ми надали Україні обладнання для кіберзахисту. Також допомагаємо, щоб краще розслідувати інциденти на кшталт того, що стався нещодавно", – розповів генсек.

Перспектива членства України

Хоч Україна прагне стати членом НАТО, однак поки що заявки на вступ до Альянсу не подаватиме.

Як пояснив Петро Порошенко, нині Україні варто зосередитися на проведенні важливих реформ, щоб відповідати стандартам країн-членів НАТО.

Ще раз хочу підкреслити, що це не означає, що ми будемо негайно подавати заявку про членство. Абсолютно ні. Це означає, що нам потрібно вибудувати реальну програму реформ, програму нашої співпраці, активізувати наші зусилля для досягнення необхідних стандартів, і в цьому нам необхідна допомога і співпраця з нашими партнерами у НАТО,
– сказав Порошенко.

Прихований сигнал візиту Столтенберга

Журналіст "Європейської правди" Сергій Сидоренко зауважив прихований, однак, чіткий сигнал у візиті генсека НАТО Столтенберга до Києва. Він означає, що міжнародна підтримка України є. І на думку Сидоренка, цей сигнал дійсно важливий.

При цьому журналіст додав, що не варто чекати урочистого оголошення якогось масштабного рішення після зустрічі.