"Так, Схід переконав правлячу партію в тому, що для них є важлива російська мова. Коли Янукович ішов у президенти, його підтримували ті люди, які виступали за російську мову, щонайменше, як регіональну. Вони давали йому цей наказ. Якби за нього голосувала Галичина і дала йому інший наказ, він був би зобов’язаний його виконувати. У даному випадку ми з вами можемо нарікати лише на себе, на те, що ми слабкі. Цей світ – жорстокий, не тільки Україна, а цілий світ. У цьому світі перемагає сильний", – каже Ганна Герман.

Окрім того, радник Президента висловила своє здивування через те, що суспільство так байдуже відреагувало на мовний закон.

"Я розповідала своїм друзям і соратникам про те, що в галичан, моїх земляків, забирали заводи, забирали землі – вони мовчали. Але я казала, що якщо хтось спробує забрати мову, вони цього не віддадуть. І коли біля Українського дому вийшло 150 людей, я опустила очі з соромом. Я помилилася. Люди не вийшли", – відзначає вона.

До слова, раніше сьогодні Надзвичайний та повноважний посол Росії В Україні Михайло Зурабов запевнив, що Росія готова надавати активну допомогу Україні щодо реалізації положень "мовного" закону.