Таку думку висловив генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.

"Нові технології в металургії Україна завжди застосовувала однією з перших в світі. Наприклад, перша установка вдування пиловугільного палива (ПВП) в промислових масштабах була впроваджена ще в 70-х роках минулого століття. Перша МБЛЗ була побудована в Україні", сказав він в рамках Міжнародного металургійного форуму "Наука та інновації" в Києві, який відбувся в понеділок.

За його словами, сьогодні українським металургійним підприємствам доводиться конкурувати з новими потужностями в Туреччині, Китаї та Російській Федерації.

"Але незважаючи на втрату підприємств на Донбасі, ми гідно конкуруємо на світовому ринку. Ми модернізуємо виробництво, оновлюємо потужності", зазначив він.

Як приклад гендиректор назвав корінну реконструкцію доменної печі №3 на "Запоріжсталі", будівництво нової МБЛЗ на ММК ім. Ілліча.

"Крім того, ми знаходимося на порозі будівництва нового конвертерного цеху і ливарно-прокатного модуля на "Запоріжсталі", підкреслив Ю.Риженков.

При цьому глава "Метінвесту" відзначив важливу роль української науки в розвитку металургійної галузі країни. "Коли об'єднуються зусилля науки, бізнесу, політиків і держави в плані освіти, це не може не принести успіх", зазначив він.

За його словами, необхідно вдихнути нове життя в співробітництво металургійних підприємств і металургійної науки, а перераховані проекти з модернізації потужностей "дають впевненість, що наука в Україні буде розвиватися".

У той же час Ю.Риженков зауважив, що в останні роки молодь втратила інтерес до української металургії.

"Однак, об'єднавшись, ми покажемо, що українська металургія і наука мають прекрасне минуле, стабільне сьогодення і чудове майбутнє", констатував глава "Метінвесту", звернувшись до учасників Форуму.

Нагадаємо, 2-3 жовтня в Києві проходить Міжнародний металургійний форум "Наука та інновації".

Організаторами форуму виступають НАН України, "Смарт Холдинг", "Метінвест", "Інтерпайп", "АрселорМіттал Кривий Ріг" і Evraz.

У заході беруть участь промисловці, представники наукової спільноти та державні чиновники.