Про це йдеться в статті "Хто відрегулює регулятора: покарає сам себе глава НКЦПФР за бізнес в офшорах" на сайті "Апостроф".

"Хромаєв одним з пріоритетів своєї діяльності визначив протидію виведенню грошей в офшори ... Однак, як випливає з опублікованої його електронної декларації, на кінець 2015 року він все ще володів рядом компаній, що працюють на ринку цінних паперів. Також, як виявилося, голосно заявляючи про боротьбу з офшорами і виведенням грошей за кордон, Хромаєв сам продовжує бути бенефіціаром ряду компаній, зареєстрованих на Кіпрі, Сейшелах і Віргінських островах", пише видання.

У статті наведено фрагменти декларації чиновника з назвами компаній, серед яких є і ті, які ведуть бізнес на ринку, який регулює сам Хромаєв. Вони входять до групи "Арта", зареєстрованої в офшорі.

Хромаєв створив її в 2002 році. Як раніше писало РБК-Україна, одна з компаній групи, "Арта Цінні Папери", запам'яталася учасникам ринку дефолтом в 2008 році за операціями РЕПО, після невиконання зобов'язань по викупу облігацій "Київмедпрепарата". У наступному році схожа ситуація сталася з компанією "Нідан +". Цій компанії навіть довелося заявити про банкрутство, а інвестори, серед яких були держбанки, втратили гроші. Ще через рік сама "Арта Цінні Папери" не змогла виконати зобов'язання по викупу своїх цінних паперів, допустивши дефолт.

"На подив, зараз, коли засновник групи став главою НКЦПФР, справи у неї йдуть дуже непогано", - пише автор статті. Цікаво, що пояснюючи, чому не продав компанію, яка відіграє на ринку, який регулює глава НКЦБФР, Хромаєв запропонував цікаве пояснення: мовляв, хотів продати, але "не знайшлося покупців". "Схоже, або чиновнику невтямки, що для глави органу, який контролює справи на ринку цінних паперів, бути власником компанії, активно присутньої на цьому ринку, - це і є самий неприкритий конфлікт інтересів, або просто він упевнений, що цього ніхто не помітить і йому це зійде з рук", йдеться в статті.

Нагадаємо, 24 жовтня портал "Известия" опублікували розслідування, в якому мова йде про те, що голова НКЦПФР Тимур Хромаєв передає в ЗМІ конфіденційну інформацію комісії в своїх інтересах. Велика частина листування чиновників регулятора стосувалася надання інформації для ЗМІ з торгівлі ОВДП. Це, на думку видання, може навіть стати причиною притягнення до кримінальної відповідальності перших осіб Нацкомісії. Або як мінімум спричинити серйозні питання до керівництва, яке своїми діями дискредитує і знищує довіру до регулятора.