У цьому на брифінгу переконував голова поліції Києва Андрій Крищенко, повідомляє кореспондент 24 каналу.

Водночас Крищенко заявив, що 9 лютого до правоохоронців надійшло повідомлення, що на місці проведення акції прихильників одного з кандидатів у президенти була закладена вибухівка, тому поліція вирушила на місце події.

Читайте також: "Лягай, Бандеро": керівнику поліції Києва соромно за працівника, обіцяє покарати – відео

Як відомо, на тому місці свою зустріч із виборцями проводила кандидатка у президенти України Юлія Тимошенко, а також мітингували активісти з плакатами "Хто замовив Катю Гандзюк?".

За словами голови поліції Києва, до операції по забезпеченню порядку були залучені близько 400 правоохоронців. Вони проводили огляди людей і помітили групу осіб, які приховували свої обличчя. Ці люди не змогли пояснити мету свого перебування на місці проведення акції.

Тоді поліція провела поверхневий огляд цих людей і виявила в них ножі та стартовий пістолет. Через це правоохоронці забрали 30 людей до відділення поліції. Крищенко заявив, що особисто віддав наказ поліції затримати цих людей.

Всі бачили, що під час цієї події жодна людина не заявила, що вона прийшла на акцію під умовною назвою "Хто замовив Катю Гандзюк? ". У них не було символіки, атрибутики, банерів, які б вказували на те, що вони прийшли з цією метою,
– сказав Крищенко.

Що відомо про затримання та побиття учасників акції щодо Гандзюк у Києві? 9 лютого у Києві на Подолі, де мала проводити зустріч з виборцями кандидатка у президенти Юлія Тимошенко, поліція затримала та забрала до райвідділу активістів з плакатами "Хто замовив Катю Гандзюк?". Вони планували поцікавитись у Тимошенко, коли вона відсторонить від посади голову Херсонської облради, члена "Батьківщини" Владислава Мангера. Його активісти та батько Гандзюк підозрюють у причетності до організації нападу на Катерину.

Правоохоронці заявили, що у їхньому службовому авто молодики повикидали зеленку, а вже в управлінні поліції в них вилучили ножі, газові балончики та пістолет.

Згодом активістів усе ж відпустили, однак ті повернулися, аби забрати свої речі. У поліції кажуть, що під дверима відділення почалася штовханина, оскільки активісти стали стіною перед входом і проти правоохоронців застосували газові балончики. Відтак, останнім довелося застосувати силу.

У результаті затримали, за даними ЗМІ, близько 40 осіб, хоча правоохоронці переконують, що 24 людини, а 3 поліцейських доправили до лікарні. За словами очевидців, затримання було жорстоким: спецпризначенці забігли у райвідділок та почали всіх бити.

Крім того, на фото та відео було зафіксовано, як під райвідділом поліції
чоловік без форми, ймовірно правоохоронець, жорстоко бив активістів. У соцмережах вже оголосили "полювання" на нього (збір інформації про особу) та на інших правоохоронців, які жорстоко повелися з активістами. Наступного дня Крищенко заявив, що проти чоловіка, який без форми завдавав ударів, буде порушено кримінальне провадження.

При цьому Крищенко зазначив, що затриманим активістам інкримінують хуліганство, завдання тілесних ушкоджень поліцейських. При цьому він визнав, що поліцейські перевищували свої службові повноваження.

До слова, увечері 9 лютого до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова приїхало кілька десятків активістів, які вимагають відпустити затриманих. Вони палили фаєри та запускали феєрверки, проте жодної реакції так і не отримали. Аваков прокоментував затримання та побиття активістів тільки в соціальних мережах, заступившись за правоохоронців.

Опісля правоохоронці активістів усе ж відпустили.