Валерія йде

10 квітня 2017 року Валерія Гонтарева заявила, що написала заяву про відставку та подала її президенту Петру Порошенку.

За словами самої поки що чинної очільниці НБУ, вона звільниться рівно за місяць – 10 травня, але процес може пришвидшитися, якщо Верховна Рада розгляне це питання раніше. Також вона зауважила, що її відставка могла трапитися ще на початку 2016 року, якби ще тоді Україна націоналізувала "Приватбанк".

Моя місія виконана. По-перше, країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. По-друге, очищено банківську систему від неплатоспроможних банків та посилено її стійкість на майбутнє. По-третє, повністю трансформовано Національний банк, перебудовано всі процеси і зараз наш центральний банк – потужна модерна інституція,
– пояснила Гонтарева.

Також банкір оприлюднила список найбільших боржників НБУ: власник "Надра банку" Дмитро Фірташ заборгував перед державою 9,8 мільярд гривень, "Дельта банк" та його власник Микола Лагун понад 8 мільярдів гривень, Костянтин Жеваго – банк "Фінанси і Кредит" – 6,3 мільярда гривень, Леонід Клімов та "Імексбанк" – 3,4 ммільярда гривень.

Зауважимо, на думку політолога Михайла Басараба найбільшою помилкою Гонтаревої стало те, що вона не зменшила частку російських банків в Україні.

Поки ж тимчасово державним регуляторним органом керуватиме заступник пані Валерії – Яків Смолій, який також розглядається, як один із головних претендентів на посаду голови НБУ, щоправда, за його словами, йому цього не пропонували.

Окрім Смолія, біля керма НБУ можуть встати голова правління "Приватбанку" Олександр Шлапак, голова правління “Райффайзен Банк Аваль” Володимир Лавренчук, або ж голова Незалежної асоціації банків Роман Шпек.

Економічний експерт Андрій Новак вважає, що все залежить від того, хто прийде на місце Гонтарєвої. Якщо за принципом політичних квот, то це так чи інакше буде людина Порошенка. Але, якщо нам пощастить, то переможе принцип професійності і тоді Нацбанк очолить людина, яка зможе справді домогтися змін.

Додамо, у Генеральній прокуратурі кажуть, що мають достатньо доказів, аби притягнути до відповідальності голову НБУ Валерію Гонтареву.

Я впевнений, що вона не уникне відповідальності перед українським народом. Є версія, що дехто з українського політикуму вважає, що звільнення Гонтаревої виведе її з активної фази політики, тож всі забудуть, що вона наробила і вона якось зможе уникнути відповідальності,
зауважив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

Абонплату за газ скасовано

Під час засідання НКРЕКУ ухвалила рішення про скасування абонбплати за розподіл газу.

"Скасувати (рішення про впровадження абонплати за газ, – "24"), провести додаткові консультації, забезпечити, щоб ні для одного українця не було підвищень згідно з цим рішенням", – наголосив голова відомства Дмитро Вовк.

Сутички за участю націоналістів у Харкові та Одесі

Уранці 10 квітня активісти "Національного корпусу" і ЦК "Азов" замурували вхід шлакоблоками та заклеїли вікна одного з відділень "Сбербанку" у Харкові.

"Третій рік йде війна, третій рік поспіль гинуть наші хлопці. Ми маємо не давати агресорові жодного шансу заробляти на нашому горі. Тому банки з російським капіталом, що функціонують на нашій території, заробляючи гроші материнським компаніям, мають піти геть", – заявив глава харківського відділення партії "Національний корпус" Олег Ширяєв.

Також він наголосив, що активісти оголошують безстрокову акцію – у Харкові будуть заблоковані "дочки" російських банків доти, доки останній банк окупанта не покине територію України.

Сбербанк, Харків, блокування

Згодом з’явилася інформація про сутички між протестувальниками проти російської агресії та правоохоронцями.

Під вечір відділення фінустанови все ж вдалося розблокувати. Зауважимо, що всередині опинилися щонайменше 20 осіб.

Гаряче було і в Одесі, кілька десятків людей прийшли до пам’ятника Невідомому матросу в парку Шевченка, щоб покласти квіти, щоправда ці люди розпочали вихваляти терористів та скандувати "Донбас, ми з тобою!" " та "Крим – Росія!"

Одеса, сутички

У підсумку між патріотичними організаціями, які також були на акції, та прихильниками "русского мира" виникло одразу кілька бійок.

Країна НАТО зробила Україні щедрий подарунок

Литва надала Україні протягом 2015-2016 років 150 тонн військового спорядження, зокрема, і стрілецької зброї.

"Так, Литва прийняла рішення поставити зброю, яку ми не використовуємо, радянського типу, але яка використовується в Україні. Це 150 тонн спорядження, а також кулемети, які нам не потрібні,
– зазначив міністр країни Литви Раймундас Каробліс

Голова литовського Міноборони додав, що поставки військового спорядження у 2015-2016 роках – це був символічний жест, який продемонстрував солідарність держави з Україною.

"З іншого боку, сподіваємося, що такі рішення будуть прийняті і іншими членами НАТО,"– додав чиновник.