Безвіз для України

Рішення про безвізовий режим України з ЄС підписали голова Європейського парламенту Антоніо Таяні та представник Мальти, яка головує в Раді ЄС. Церемонія підписання відбулася 17 травня у французькому Стразбурзі.

Незабаром рішення про безвізовий режим має бути опубліковане в "Офіційному журналі" ЄС 22 травня, а через 20 днів після публікації воно набуде чинності, а це приблизно 11 червня.

"Україна повертається в європейську родину. Україна прощається востаннє з радянською та російською імперіями. Україна сповнена рішучості продовжувати процес реформування країни. Лише задля візової лібералізації ми втілили в життя 144 реформи, і ми сповнені впевненості продовжувати цей процес", – запевнив Президент України Петро Поршенко.

Заборона "Вконтакте"

Керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентин Петров пояснив, що після заборони "Яндекса" в Україні Росія може використовувати його сервіси для планування наступів на території України.

"Сервіси "Яндекса", наприклад "Яндекс.Пробки", "Навігатор" – це ж в режимі онлайн отримується інформація про стан шляхів, пропускну здатність і завантаженість усіх доріг на території України. Якщо треба планувати будь-який наступ, прорив, чи якісь інші дії – то кращої ситуації і не придумаєш. Не потрібні й агентура, розвідники, навіть супутники не потрібні. Ми все самі даємо", – пояснив він.

Президент України Петро Порошенко вперше прокоментував свій Указ про заборону російських ресурсів, в тому числі "ВКонтакте", "Однокласники" тощо.

Така сама дискусія була після того, як ми вирішили припинити трансляцію російських телеканалів. Це були певні незручності, але час довів, що ми все робили правильно,
– переконаний Порошенко.

Декілька українських провайдерів вже з 17 травня почали блокувати доступ до російських соціальних мереж "ВКонтакте" і "Однокласники", та інших російських ресурсів, які потрапили у санкційний список.

Зокрема, до блокування російських сайтів приступили "Укртелеком", "Київстар", "Ланет" і "Добробут". А от lifecell і "Добробут" вже заблокували російські соцмережі. Обмежити доступ до російських інтернет-ресурсів готуються також "Тріолан" і "Воля кабель".

Доступ до соціальної мережі "ВКонтакте" заблокував і оператор мобільного зв'язку "Vodafone Україна".

Робимо все дуже швидко і оперативно. "ВКонтакте", наприклад, вже заблоковано,
– запевнили в компанії.

Оператор "Київстар" теж почав блокувати користувачам доступ до російської соцмережі "ВКонтакте", яка потрапила у санкційний список України.

Пенсійна реформа

Кабмін схвалив законопроект про пенсійну реформу. Вік виходу не пенсію не зміниться. Утім, іншим буде порядок нарахування страхового стажу.

Пенсійний вік залишається 60 років для людей, які мають трудовий стаж 25 років. Є люди, в яких немає стажу. Це величезна проблема. Такі люди матимуть можливість виходу на пенсію в 63 роки. Якщо менше 15 років стажу, – відповідно в 65 років,
– сказав прем'єр-міністр.

Однак тепер по-іншому будуть нараховувати трудовий стаж. Планується трирівнева система:

першим рівнем буде солідарна система згідно з якою люди, які працюють, утримують пенсіонерів;

друге джерело – накопичувальний фонд, який формується також за рахунок працездатного населення;

і третій – державні пенсійні фонди, на які громадяни добровільно можуть робити внески зі своєї зарплати.

Що погодою?

18 травня краще бути в західних областях, там нарешті обіцяють справжнє тепло. А от на східні області суне циклон з північного сходу, який принесе дощі і незначне похолодання.

У Києві 18 травня буде сонячно, без дощу, температура вдень підніметься до +17+18 градусів тепла. Детальніше – дивіться за посиланням.