Вирок Назарову

У ніч на 14 червня 2014 року літак ІЛ-76 мав доправити підкріплення з Дніпра до оточеного аеропорту Луганська. Генерал-майор Віктор Назаров не прийняв до уваги дані розвідки про те, що противник озброєний засобами протиповітряної оборони.

Через його недбалість літак з ротою десантників на борту збили. Тоді загинули 40 десантників та 9 членів екіпажу. А 27 березня суд визнав винним генерала Назарова у смерті 49 військових. В ухвалі суду йдеться про те, що генерал Назаров, згідно зі своїми службовими обов'язками, мав усі засоби, щоб завадити загибелі військових, але, недбало виконуючи свої обов'язки, не скористався ними.

Читайте також: Суд визнав винним генерала Назарова у смерті 49 військових

За 49 життів Назарову присудили 7 років тюрми, 3 з яких тривало слідство!

Моральну шкода за рішенням суду має компенсувати Міністерство оборони. По 500 тисяч гривень компенсації отримають найближчі родичі – батьки і дружини.

Втрати в зоні АТО

Ситуація в зоні АТО загострилася: за 26-27 березня загинуло 5 українських військових, а 11 воїнів отримали поранення.

В штабі прозвітували, що ввечері внаслідок потужного обстрілу Авдіївки загинуло троє військових, а ще четверо отримали поранення. Бойовики вели обстріл із забороного великокаліберного озброєння.

27 березня двоє українських військових загинули на Донбасі внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої. У штабі АТО уточнили, що загинули військовослужбовці однієї з механізованих бригад, підрозділ якої розташований неподалік населеного пункту Новолуганське Донецької області. Вони підірвалися під час виконання завдань.

Подробиці катастрофи військового вертольота

Біля населеного пункту Малинівка 26 березня розбився військовий гелікоптер Мі-2.

27 березня речник Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що внаслідок катастрофи загинуло 5 людей – усі вони були офіцерами ЗСУ. Серед них троє членів екіпажу та двоє пасажирів.

В Міноборони озвучили імена усіх загиблих:
Підполковник Волошин Євген Петрович – командир екіпажу;
Капітан Мовчан Дмитро Васильович – 2-й пілот;
Старший лейтенант Кондул Роман Григорович – борттехнік;
Полковник Мельник Валерій Іванович – начальник управління організаційно-планового та експлуатації – заступник начальника центрального автомобільного управління ЗС України Озброєння Збройних Сил України (перебував на борту у якості пасажира);
Полковник Калитич Віктор Михайлович – начальник відділу ремонту РАО управління експлуатації, ремонту та технічної підготовки центрального ракетно-артилерійського управління ЗС України Озброєння ЗС України (перебував на борту у якості пасажира).

Військова прокуратура вже розпочала досудове розслідування за фактом катастрофи гелікоптера за ознаками злочину, передбаченого ст. 416 КК України (порушення правил польотів, що спричинило катастрофу літального апарату).

В мережі оприлюднили унікальне відео з кабіни гелікоптера Мі-2, який зазнав аварії. Це відео зняли за кілька днів перед катастрофою.

Редакція 24 Каналу висловлює щирі співчуття рідним загиблих.

Арешт Навального

Антикорупційні мітинги в Росії проти прем’єра Дмитра Мєдведєва викликали чималий ажіотаж у світі. Після масових акцій на Болотній площі Москви в 2011 році вперше росіяни так активно вийшли на мітинги проти діючої влади. Хоча поки – лише проти Мєдведєва.

Мітинги відбулися одразу у 82 містах Росії, а кількість затриманих активістів перевищила тисячу осіб. Поліція жорстоко затримувала і жінок, і школярів, і літніх людей.

Напередодні мітингу проти корупції одразу затримали і його організатора – російського опозиціонера Олексія Навального.

27 березня відбулося засідання Тверського суду. Навального суд визнав винним в організації несанкціонованого мітингу в центрі Москви. Опозиціонера оштрафували на 20 тисяч рублів.

Під час засідання опозиціонер зробив декілька гучних заяв. Зокрема, російський політик зазначив, що буде балотуватись на пост президента Російської Федерації.

Вчорашня подія довела, що в Росії є значна кількість виборців, які підтримують програму кандидата, які виступають за боротьбу з корупцією. Ці люди потребують політичного представника. І я претендую на те, щоб бути політичним представником цих людей,
– заявив Олексій Навальний.

Окрім того, Навального визнали винним за ще однією статтею: його заарештували на 15 діб в адміністративній справі про спротив поліції.

Окрім того, всіх затриманих працівників Фонду боротьби з корупцією арештували на 7 діб.