Скандал навколо українських ракетних двигунів
Впливове американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".
При цьому секретар РНБО Олександр Турчинов, а пізніше і прес-служба "Південмашу", вже встигли заперечити правдивість цієї інформації.
Читайте також: З’явилась цікава деталь про експерта, що заявив про українські двигуни в ракетах КНДР
"Припущення авторів публікації та процитованого ними "експерта" щодо можливого зв'язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають стосунку до реальності", – заявили у підприємстві.
При цьому екс-заступник голови СБУ Олександр Скіпальський переконує: скандал роздмухують російські спецслужби, аби зірвати постачання Україні летального озброєння, яке зараз активно обговорюють у США.
Думаю, це російська спецоперація. Адже схожі звинувачення на нашу адресу лунали: мовляв, Україна продає ракети класу "повітря-повітря". І як виявилося, за цим стояла РФ. Вони хотіли підставити Україну,
– сказав екс-заступник глави СБУ.
Одкровення від Кравчука
Перший президент України Леонід Кравчук зробив нову скандальну заяву. Так, він розповів, що в суботу після розгону студентів на Євромайдані (в ніч на 30 листопада) він був на полюванні разом з чинним тоді президентом Віктором Януковичем.
Янукович і Кравчук були разом під час розгону на Євромайдані
"У п'ятницю він прилетів з Європи, де відмовився підписувати документи, а в суботу було полювання… Обстановка була складною, і ми вже знали, що на Майдані збираються студенти. Коли закінчилося полювання, ми пішли вечеряти, співали пісні. Віктор Федорович завжди співав караоке. У нього був хороший голос.", – розповів Кравчук.
Про побиття студентів Януковичу доповіли в присутності гостей. І, за словами Кравчука, Янукович виглядав здивованим, коли про це почув.
Невтішні новини для студентів
У Міністерстві фінансів вирішили скоротити кількість студентів, які отримуватимуть стипендії. Щоправда, спочатку цю ідею мають ще погодити із міністерством освіти.
Нині стипендії отримують 40-45% студентів. За ініціативою Мінфіну, у 2018 році стипендії отримають лише 25%, а до 2020 року – ще менше, лише 15%.
"Ми не збираємося зменшувати стипендію, ми хочемо її підвищити. При 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму. Тобто рівень має бути достатній для того, щоб ця стипендія була достатня, щоб мати можливість проживати безбідно", – заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.