Новий формат АТО

В ході круглого столу в апараті РНБО експерти підтримали концепцію нового законопроекту "Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей".

Читайте також: АТО завершать, але лише на папері: що відомо про новий законопроект

Остаточна версія проекту буде подана Президенту для внесення у парламент. Згідно з календарним планом Верховної Ради, останнє пленарне засідання поточної 6-й сесії 8-го скликання відбудеться 14 липня. Турчинов сподівається, що парламентарі розглянуть законопроект ще до канікул.

Деталі законопроекту поки не розголошуються. Із загальної інформації відомо те, що документ базується на Мінських угодах. В РНБО анонсують визнання окупації, дипломатичні та силові кроки для звільнення територій від загарбників.

"Пряма лінія" Путіна

Президент Росії Володимир Путін вже 15-й раз за роки президентства відповідав на питання росіян під час "Прямої лінії". Всього "Пряма лінія" тривала понад 4 години, організатори кажуть, що президенту Росії надійшло понад 2 мільйони питань, проте він встиг відповісти лише трохи більше, ніж на 30.

Важливі відповіді під час прямої лінії:

Путіна неябияк зачепило цитування президентом України Петром Порошенком російського поета Михайла Лермонтова, коли той відкривав своєрідні "двері" в Європу в перший день безвізу між Україною та ЄС.

Петро Олексійович вважав можливим прочитати ці рядки Лєрмонова ("Прощай немитая, Россия", – ред.). По-перше, це свідчить про те, що він знає російську класику, цікавиться російською літературою. За це похвалю,
– зіронізував Путін.

Російський президент додав, що, пишучи ці рядки, Лермонтов прямував до армії на Кавказ, яка в цей час була частиною Російської імперії, він переїжджав із однієї частини в іншу, тобто "насправді нікуди не від’їжджав".

Можливо, Петро Олексійович таким чином подає нам сигнал, що він теж нікуди не збирається? Але він це робить так тонко, з оглядом на ура-патріотів, на справжніх націоналістів-придурків, які там бігають зі свастикою,
– зробив недолуге припущення Путін.

Під час так званої "Прямої лінії" президенту Росії Володимиру Путіну, нібито зателефонували з України.

Чоловік поставленим голосом представився Дмитром з Києва і питав Путіна, "чому він їх кинув, оскільки в Україні не всі прихильники Бандери й Шухевича".

Ми це бачимо і дуже високо цінуємо. Повірте мені. І не можу погодитись, що всіх мажуть однією чорною фарбою – ми взагалі стараємось нікого не мазати жодною фарбою. Але така надмірна публічна підтримка – ми боїмось таким чином вам якось нашкодити і стараємось не втручатись у внутрішньополітичні процеси в Україні, – сказав Путін.

Більше – можна прочитати в нашому матеріалі.

А от у соцмережах своє бачення "прямої" лінії. Для прикладу, карикатурист Сергій Йолкін звернув увагу на те, що Путін відповідає лише на ті питання, які йому вигідні, а от питання, які насправді хвилюють росіян, він ігнорував.

Карикатура Сергія Йолкіна
Карикатура Сергія Йолкіна

Аварія з депутатом

Пізно ввечері 14 червня у Києві сталася аварія – автомобіль врізався у трамвай на площі Перемоги. Вже 15 червня стало відомо, що за кермом автомобіля перебував народний депутат України від фракції "Блоку Петра Порошенка" Олег Барна.

За попередніми даними, автомобіль не надав переваги трамваю та спричинив зіткнення. Відомо, що від потужного удару трамвай зійшов з рейок. Окрім того, у ньому вилетіли шибки.

Внаслідок аварії ніхто, крім самого водія, не постраждав. Барна наразі перебуває в лікарні. Як повідомляють медики, стан Барни є відносно задовільним і депутат перебуває на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні. Окрім того, депутат потребує операції.

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участю народного депутата Олега Барни поліція Києва відкрила кримінальне провадження.

ДТП за участю депутата Барни
ДТП за участю депутата Барни

Заборона "Яндекса" в Україні

Після того як 16 травня в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки, 26 травня компанія "Яндекс.Україна" повідомила, що припиняє свою фінансову діяльність.

29 травня Служба безпеки України провела обшук в офісі "Яндекс.Україна" в Одесі. 30 травня вилучені предмети і документи були оглянуті і визнані речовими доказами.

15 червня стало відомо, суд заарештував 185 ноутбуків і 36 системних блоків компанії "Яндекс.Україна". Техніка була вилучена під час обшуків в одеському офісі.

Читайте також: "Яндекс" звинуватив СБУ в брехні

"Згідно з повідомленням ДКІБ (департаменту контррозвідувального захисту держави в сфері інформаційної безпеки) СБУ від 30.05.2017, вилучені в ході обшуку "Яндекс.Україна" документи містять дані зі збору та акумуляції, з метою подальшої передачі в РФ, інформації про персональні даних громадян України, об'єктів критичної інфраструктури держави", – йдеться в рішенні суду.

На комп'ютерному і телекомунікаційному обладнанні, за попередніми оцінками фахівців СБУ, містяться ознаки передачі посадовими особами "Яндекс.Україна" інформації в Росію.