Зустріч Порошенка з Трампом

20 червня Порошенко зустрівся з Трампом. За словами Порошенка, Україна отримала тверду підтримку з боку США, підтримку і щодо суверенітету, територіальної цілісності; в тому числі й щодо реформ в Україні.

США є країною-гарантом за Будапештським меморандумом і ця зустріч підтверджує важливість України для США та рішучу налаштованість Штатів щодо підтримки нашої держави,
– наголосив Порошенко, наголосивши також, що США залишаються відданими Мінським угодами.

При цьому Трамп зазначив, що у нього відбулась корисна дискусія із Порошенко, під час якої вдалося досягти значного прогресу. У поширеному за підсумками зустрічі прес-релізі Білого дому зазначається, що в ході зустрічі "обговорювалася підтримка мирного врегулювання конфлікту на сході України, а також порядок денний президента Порошенко і його зусилля в боротьбі проти корупції".

Окрім того, Трамп заявив про широке залучення Сполучених Штатів у справи України.

Додамо, на думку директора Інституту суспільних відносин Євгена Магди, візит Петра Порошенка до Вашингтона є позитивним сигналом, оскільки у США з Росією є своя гра, а Україна тут може бути важливим козирем.

Пожежа на Хрещатику

У столиці на Хрещатику 20 червня горіла будівля Центрального Гастроному. Цей універмаг є найстарішим на Хрещатику. Він є пам’яткою архітектури місцевого значення, побудований в 1874 році як готель "Кане".

Причини загорання поки не відомі. У соцмережах люди переконані, що підпал навмисний – для чергового будівництва.

Також про зумисний підпал заявила і депутат Київської міської ради VII скликання Олена Терещенко-Єскіна.

Санкціям – бути!

Через ситуацію в Україні США розширили список санкцій проти російських компаній і приватних осіб. Обмеження стосуватимуться 19 осіб і організацій з Росії та окупованих територій Донбасу.

Так, у числі тих, хто потрапив під санкції, опинилися російська приватна військова компанія "Вагнер" та фірми бізнесмена Євгена Пригожина (Concord-catering и Concord Management and Consulting).

Санкції запровадили і проти дочірніх компаній "Транснафти" – "Чорномортранснафти", "Гіпротрубопровід", недержавного пенсійного фонду "Транснафта" та інших структур.

Також ЄС оприлюднив рішення про продовження санкцій проти Росії. Вже 21 червня вони почнуть діяти.