Еколихо із окупованого Криму дісталося України

Читайте також: В Одесі "поржавіло" море: екологи шукають причину

Наприкінці серпня у місті Армянську, що в окупованому Криму стався викид небезпечних речовин на заводі "Титанові інвестиції". Тепер перевищення вмісту токсичних речовин зафіксували на території Херсонської області.

Про це у своєму Facebook повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Прилади показали перевищення вмісту хімічних речовин – у повітрі виявили токсичні промислові речовини.За його словами, під час вимірювання хімічного складу повітря прикордонники Херсонського загону виявили наявність хімічних речовин в повітрі.

На цей момент проінформовано місцеві органи самоврядування, ДСНС та інші правоохоронні органи. Внесено зміни в організацію служби прикордонних нарядів, прикордонники в межах компетенції продовжують відстежувати ситуацію,
– зазначив Олег Слободян.

Окрім цього, стало відомо про хитрий план окупантів щодо відновлення водопостачання в Криму з материкової України.

Російська окупаційна влада Криму хоче використати наслідки екологічної катастрофи на півночі півострова як аргумент на користь відновлення подачі води з Дніпра.

Про це розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров у своєму Facebook.

"Почалося обережне зондування можливості відновлення подачі дніпровської води в тимчасово окупований Крим по Північно-Кримському каналу. Тепер як аргументи, покликані розжалобити офіційну владу України та міжнародне співтовариство, російські окупанти використовують наслідки екологічної катастрофи, викликаної отруйними викидами заводу "Кримський титан"", – зауважив політик.

Читайте також: Як ліквідацію Захарченка використає Кремль у війні проти України: думка дипломата

Нардеп пояснив, що за твердженням окупантів, нестача води для заповнення відстійників, нібито, призвела до надмірної концентрації кислоти, що і стало причиною отруєння околиць в Криму.

"Не вдаючись в обговорення російської позиції, зауважимо, що єдиним ефективним заходом для запобігання отруєнню навколо заводу "Кримський титан" з'являться деокупація Криму та повне припинення українською владою діяльності цього заводу", – додав Чубаров.

Окрім того, він підкреслив, що насправді Росія хоче отримати з підконтрольної Україні території воду, адже на півострові триває сильна засуха.

Справжньою, ледь прихованою метою російської окупаційної влади, є намагання будь-якою ціною і зусиллями наповнити до зими дніпровською водою висохлі до самого дна водосховища Криму. Зрозуміло, що такої можливості окупантам ми не дамо,
– наголосив Чубаров.

Додамо, що наприкінці серпня у місті Армянську, яке розташоване в окупованому Криму неподалік від адмінмежі з Херсонською областю стався викид небезпечних речовин на заводі "Титанові інвестиції". Окупаційна влада замовчувала надзвичайну ситуацію.

Читайте також: Росія отримала гучного ляпаса: Україна може отримати Томос вже у жовтні

Місцеві скаржаться, що важко дихати, у декого почалась алергічна реакція. Люди розповідають, що на металевих речах у них вдома з'являється невідомого походження маслянистий наліт.

Коли Україна припинить дію договору про дружбу із Росією

Президент України Петро Порошенко заявив, що до кінця вересня скерує повідомлення Росії про припинення дії Договору про дружбу між країнами.

Порошенко пояснив, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією від 1997 року не буде розірваний, він лише припинить свою дію у зв'язку з не продовженням.

Читайте також: Чому в Україні не ввели воєнний стан: заява Порошенка

Я наголошую, що він не розривається, оскільки це складна і тривала процедура, а він припиняє свою дію в зв'язку з не продовженням,
– сказав Порошенко під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій в Адміністрації Президента ввечері 3 вересня.

Президент також зазначив, що питання продовження чи непродовження цього договору є саме в його компетенції.

Тому після отримання необхідних документів від МЗС, він має намір до 30 вересня скерувати зі своїм підписом повідомлення Росії про непродовження дії цього договору.

Порошенко також анонсував з цього приводу засідання РНБО.

"Це вимагає голосування в парламенті, але безумовно я хотів би провести з цього приводу консультацію, щоб врахувати думку парламенту, щоб врахувати його при підготовці відповідного рішення РНБО", – пояснив глава держави.

Що таке договір про дружбу України з Росією?Цей договір було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з його умовами, сторони зобов'язувалися, зокрема "поважати територіальну цілісність та суверенітет" одна одної та "підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів"
.

Перший рейс Ryanair з України

3 вересня, ірландський лоукостер Ryanair здійснив свій перший рейс з України до Берліна.

Навесні цього року стало відомо, що авіакомпанія вже з 2018 року почне літати з України до низки країн Європи: Польщі, Німеччини, Литви, Словаччини, Великої Британії, Іспанії та Швеції.

Читайте також: Вбивство Захарченка у центрі Донецька: ще одна людина перебуває при смерті

Перші польоти планувалися на жовтень, проте потім було анонсовано початок рейсів до Берліна на вересень, тому саме цього дня Ryanair здійснив перший політ.

Зазначимо, що о 14:20 перший літак ірландського лоукостеру Ryanair прилетів до столиці, а о 14:55 він вилетів із київського аеропорту "Бориспіль" до аеропорту "Шонефельд", що в Берліні.

Як говорять у авіакомпанії, цього разу вони дійшли компромісу при договорняках. Нині очікують ще 2 авіакомпанії в Борисполі.

Авіаперевезення у зв’язку з лоукосами Ryanair можуть здешевшати, але собівартість є собівартістю,
– заявив генеральний директор міжнародного аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін.

літак лоукост Ryanair
До Києва прибув перший літак ірландського лоукостеру Ryanair

В Туреччині інфляція побила 15-річний рекорд

Через обвал ліри у серпні 2018 року рівень інфляції у Туреччині сягнув найвищої за останні 15 років позначки у 17,9 відсотка.

Читайте також: Макрон розкрив підступний план Путіна

Ціни виробників у Туреччині в серпні злетіли на більш ніж 32% в річному вираженні і на 6,6% у порівнянні з попереднім місяцем. Це найбільший приріст з кінця 2003 року, коли у липні інфляція сягнула 15,85%.

На продукти харчування та безалкогольні напої ціни зросли на 19,75%. Найбільше відчувається підвищення цін на транспорт – 27,13%.

Рейтингові агенції закликають Центральний банк Туреччини підвищити відсоткові ставки.

Відмова Центробанку зробити це викликала сумніви в незалежності інституції.

Центральний банк Туреччини оголосив, що готовий коригувати грошово-кредитну політику на найближчому засіданні, яке відбудеться 13 вересня, щоб стримати пов'язані з інфляцією ризики.

Читайте також: Шляху назад немає, – митрополит Франції про надання Томосу українській церкві

Додамо, що 10 серпня президент Туреччини Реджеп Ердоган закликав турків міняти іноземну валюту та золото на валюту країни – турецьку ліру. Він анонсував, що Туреччина готується перейти на розрахунки у національній валюті зі своїми найбільшими торговельними партнерами.