Псевдовибори на окупованих територіях Донбасу

Читайте також: Хто матиме вигоду від "бутафорських" виборів на окупованому Донбасі: заява посольства США

Про намір їх провести проросійські бойовики заявили після смерті свого лідера Олександра Захарченка. Від часу заяви окупантів Україна та світ неодноразово різко реагували на можливість проведення незаконних виборів.

Зокрема, 30 жовтня проведення псевдовиборів засудили на засіданні Ради безпеки ООН. Під час засідання вісім країн-членів Європейського Союзу закликали владу Росії зупинити підготовку до незаконних виборів на окупованому Донбасі.

Напередодні так званих "виборів" Євросоюз вкотре заявив про їх категоричне невизнання.

Так, у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні йдеться про те, що такі дії є "незаконними та нелегітимними".

ЄС засуджує ці "вибори", оскільки вони суперечать міжнародному праву, підривають зобов’язання, взяті за мінськими угодами, та порушують суверенітет і закони України,
– пояснила Могеріні.

Представниця ЄС нагадала, що мінські угоди передбачають проведення місцевих виборів виключно у межах українського законодавства та стандартів ОБСЄ. Ці причини роблять заплановані "вибори" окупантів недійсними.

"Ми очікуємо, що Росія повною мірою використає свій значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує. Положення мінських угод повинні повністю і без зволікань впроваджуватись, починаючи зі всебічного припинення вогню та виведення важкої зброї, з тим, щоб створити необхідні умови для політичних перетворень шляхом місцевих виборів, які вони передбачають", – наголосила у своїй заяві Могеріні.

Президент України Петро Порошенко розповів про різкі кроки у відповідь, яких слід очікувати найближчим часом.

Глава України наголошує, що Росія взяла на себе повну відповідальність та підтвердила свою участь в окупації території Донбасу та взяла безпосередню участь в організації незаконних виборів. Відтак Україна "найближчими годинами чекає на засідання країн Великої сімки та реакції партнерів по ЄС, партнерів зі Сполучених Штатів Америки, Канади і всього світу".

Перш за все, це ми проводимо вже в понеділок у Відні засідання Постійної Ради ОБСЄ, де буде це питання внесено позачергово в порядок денний. Ми розпочали консультації в Раді Безпеки ООН в Нью-Йорку з постійними членами Ради Безпеки,
– повідомив Порошенко.

Окрім того, за словами глави держави, питання незаконного проведення так званих виборів мають внести у порядок денний засідання Ради міністрів ЄС у закордонних справах.

Дивіться також: Україна має відмовитися від Криму на користь Донбасу: коментар Безсмертного

На псевдовибори відреагували також у МЗС України.

Так, глава міністерства Павло Клімкін наголосив, що реакцією на проведення проросійськими бойовиками псевдовиборів на окупованому Донбасі стане посилення міжнародних санкцій. Над цим питанням Україна вже працює зі своїми партнерами.

"Там вже є російська окупаційна адміністрація, і тому це не циркова російська вистава. Це злочин. За злочини обов’язково буде покарання. Звичайно, у вигляді санкцій", – повідомив міністр у відео, яке розмістив на сторінці.

Різкою заявою відзначився і заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Георгій Тука.

Це чергова загроза, зрежисована Кремлем. Вона полягає у наступному: зверніть увагу, як в останні півроку активізувались прокремлівські сили, які сьогодні, до речі, продемонстрували своє об’єднання. Перший крок зробили Бойко з Рабіновичем (угода про об’єднання партії). І впроваджують у суспільство тезу про необхідність так званих прямих переговорів,
– сказав він.

Усик переміг Белью нокаутом у восьмому раунді

Читайте також: Усик поділився планами на майбутнє після перемоги над Белью

Абсолютний чемпіон світу Олександр Усик захистив свої чемпіонські титули. Він переміг у бою проти британця Тоні Белью в восьмому раунді нокаутом.

Усик Белью Перемога
Олександр Усик у бою проти британця Тоні Белью захистив свої чемпіонські титули

Загалом вечір боксу у Манчестер тривав майже чотири години. Бій Усик – Белью був останнім у програмі. Усик переміг і захистив свої титули чемпіона за версіями WBA, WBC, IBF та WBO-

Усик захопив ініціативу вже з початку бою , а з середини зустрічі почав "дотискати" суперника. Серією небезпечних ударів боксери обмінялися у третьому раунді.

У четвертому раунді британець вирішив, що може пожартувати над Усиком. Белью сперся на канати, ніби закликаючи Олександра до бою. На це українець відповів влучним ударом лівою, який дійшов до цілі.

Вже після цього Белью став частіше пропускати удари від українця. У восьмому раунді Белью пропустив потужний удар і впав на ринг. Він намагався підвестися, однак суддя зупинив бій.

Дивіться також: Усик – Белью: відео бою

До слова, серед боїв андеркарту був бій і за участі українця Дмитра Митрофанова. Він закінчився унічию.

Незаконне збагачення Луценка

Дивіться також: Дружина генрокурора обурила соцмережі заявами про неймовірні успіхи ГПУ: відео

Пристрасті навколо спроби Луценка піти у відставку не стихають.

Так, про свої наміри подати у відставку генпрокурор ефектно повідомив ще 6 листопада після смерті активістки Катерини Гандзюк, мотивуючи це тим, що "не хоче триматись за крісло". Однак результати рейтингового голосування підтвердили, що "за" відставку свій голос віддали лише 38 нардепів, натомість 116 були "проти".

Тому 9 листопада український гарант повернув заяву генпрокурора, мотивуючи це тим, що Юрій Луценко отримав вотум довіри в парламенті. Після цього очільник ГПУ заявив, що "працюватиме максимально" зі всіма справами щодо нападів на активістів.

Однак кількість запитань від активістів та громадськості, які Луценкові ще потрібно буде відповісти, збільшується.

Тепер генпрокурор не втомлюється коментувати своє рішення про відставку. Луценко стверджує, що "за владу не чіпляється, до влади не просився".

Чому я подав у відставку? Не тому, що вважаю себе в чомусь винним, хоча, звичайно, я – не безгрішний. Просто я бачив, що у парламенті йшлося не про розслідування. Крикунам було байдуже, чи когось затримали, чи є якісь версії, чи когось допитують. А їх цікавила влада! Це не громадські активісти, а це депутати. Це лідери партій, які маскуються під громадських активістів для досягнення влади,
– зауважив він.

Також Луценко запевнив, що є готовим продовжувати роботу на посаді генпрокурора, навіть попри хвилю образ, недовіри, звинувачень.

Натомість інформацію про своє можливе незаконне збагачення Луценко коментував із меншою завзятістю.

Він запевнив, що немає проблем з декларацією про власні доходи, а сама інформація про незаконне збагачення генерального прокурора з’явилась через розслідування ГПУ проти підприємств одного з крупних олігархів.

"Цій "дохлій кішці" (інформації – 24) вже декілька місяців. Як тільки я запевнив про готовність заарештувати підприємство одного з найвідоміших олігархів України, одразу з’явились спроби заявити про мої незаконні доходи. Цій інформації вже два місяці, але вона з’явилася лише зараз, щоб відправити мене у відставку", – наголосив Луценко.

Провали Юрія Луценка на посаді генпрокурора: дивіться відео

Генпрокурор підкреслив, що всі свої доходи чесно вказує в декларації.

Читайте також: Луценко зізнався, що справа Шеремета досі не розкрита, але пообіцяв, що з Гандзюк так не буде

Конфлікт між Трампом і Макроном

Трамп жорстко розкритикував пропозицію Макрона створити спільну європейську армію.

Конфлікт між лідерами США та Франції спалахнув під час візиту Трампа на урочистості з відзначення 100 років від часу закінчення Першої світової війни. Так, Дональд Трамп негативно відреагував на пропозицію Еммануеля Макрона створити спільну європейську армію.

Про це Трамп написав у Twitter, коли ввечері 9 листопада прибув до Франції для зустрічі з Макроном.

Як зазначив Дональд Трамп, Еммануель Макрон "запропонував, щоб Європа розбудувала власне військо для захисту від США, Китаю та Росії".

Дуже образливо. Мабуть, Європа мала б спершу заплатити свою справедливу частку в союзі НАТО, який США субсидують значною мірою,
– йдеться у повідомленні президента США.

Макрон, у свою чергу, перед зустріччю з Трампом заявив про взаєморозуміння у питанні розподілу військових витрат НАТО.

Читайте також: США відклали санкції щодо одного російського олігарха

"Я поділяю точку зору президента Трампа про те, що ми повинні набагато краще розподіляти між собою навантаження в НАТО. Тому я думаю, що моя пропозиція щодо європейської оборони повністю узгоджується з цим", – наголосив Макрон.

Він пояснив, що його висловлювання про "більше Європи" в НАТО означає більше можливостей саме взяти на себе частину цього тягаря.

Несправедливо, щоб сьогодні безпеку Європи забезпечувалася винятково Сполучені Штати. Ми багато повинні робити самі. Ось чому я вважаю, що ми повинні мати кращі європейські можливості - більше європейської оборони,
– заявив він.

Свята близько: як правильно вживати жири

Дивіться також: Як харчуватися, щоб вберегти себе від застуди

Багато людей намагаються уникати жирної їжі та купувати все знежирене. Також багатьох людей лякає слово "холестерин", тому вони відмовляються від тваринних жирів або обирають лише олії. Натомість, за словами Супрун, не потрібно цього робити, адже організм потребує жирні кислоти і холестерин.

Корисні властивості жирів у вашому раціоні забезпечать організм енергією, підтримуватимуть ріст клітин і допоможуть організмові контролювати рівень холестерину та поглинати життєво необхідні поживні речовини.