Землетрус

Землетрус магнітудою 7,3 бала, що стався в ніч на 13 листопада у гірських районах на кордоні між Іраком та Іраном, забрав життя вже 414 людей. Окрім того, ще щонайменше 7 тисяч людей постраждали.

Читайте також: Землетрус в Ірані та Іраку завдав масштабних руйнувань: фото і відео

Відео землетрусу між Іраком та Іраном 13 листопада

Епіцентр землетрусу зафіксували за 31 кілометр від іракського міста Халабджа на глибині 23,2 кілометра. Поштовхи почалися о 9:48 за місцевим часом.

Основний удар припав на провінції Керманшах та Ілам, де зафіксовано найбільші руйнування. Однак загалом постраждало 14 провінцій в Ірані. При цьому стратегічні об’єкти, в тому числі і нафтогазова інфраструктура, пошкоджень не зазнала.

Скандал з Угорщиною

Минулої неділі, 12 листопада, у закарпатському місті Берегові відбулися заходи, приурочені до 79 річниці створення організації "Карпатська Січ". Під час цих заходів активісти стягнули з флагштока угорський національний прапор, який 3 2006 року, згідно з рішенням депутатів, висить над міською радою. Поруч на будівлі висить прапор міста Берегово, прапори України та ЄС.

Читайте також: Угорщина мала би бути задоволеною, натомість вона нападає на Україну, – британський журналіст

Через інцидент між активістами та правоохоронцями виникла невеличка суперечка, і прапор невдовзі був повернутий на місце.

У Берегові з мерії зірвали прапор Угорщини фото
У Берегові з мерії зірвали прапор Угорщини

Проте вже 13 листопада глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна вимагає від української влади відреагувати на інцидент у Берегові. Сійярто уточнив, що Угорщина очікує від України проведення розслідування щодо націоналістичних груп, члени яких зірвали угорський прапор з мерії Берегова.

Міністр зазначив, що до МЗС Угорщини викличуть з цього приводу посла України в Будапешті.

Вихідні в Україні

В Україні планують змінити календар святкових днів, зокрема, перенести вихідний з 9 травня на 8 травня і переформатувати 8 березня з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок. Причому запропоновано позбавити 8 березня статусу вихідного.

Про це розповів директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович. За його словами, 1 травня залишається святом, але не як Міжнародний день солідарності трудящих, а День праці.

Читайте також: На новорічні та різдвяні свята українці відпочиватимуть на день менше

Зараз ми подали цей законопроект на затвердження Кабміну, але, на жаль, він поки не затверджений, тому що він отримав зауваження з боку Міністерства культури,
– наголосив В'ятрович.

Окрім того, як заявив спікер парламенту Андрій Парубій, Верховна Рада 16 листопада може розглянути питання щодо встановлення вихідним днем в Україні 25 грудня.

Таку ініціативу висунув голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький. Він зазначає, що про це просять католики та протестанти, які у цей день святкують Різдво.