Голова Держбюро розслідувань

Конкурсна комісія 9-ма своїми голосами вирішила призначити на посаду директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу. Тепер цю кандидатуру спочатку має затвердити прем’єр-міністр Володимир Гройсман, а потім – Президент Петро Порошенко.

Варто зазначили, що за словами адвоката та правозахисника Андрія Петришина, Труба у 2013 році, перебуваючи на посаді прокурора Пустомитівського району на Львівщині, фальсифікував справи проти євромайданівців.

Читайте також: Скільки заробляє голова Державного бюро розслідувань: відомі дані з декларації

 Голова ДБР Роман Труба
Голова ДБР Роман Труба

Зокрема, в ухвалі Пустомитіського райсуду від 14 грудня 2013 року прокурор Роман Труба просив застосувати до Андрія Шевціва запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Таку санкцію прокуратура обґрунтовувала тим, що Шевців організував блокування дороги Київ – Чоп у складі групи з 50 осіб.

Петришин стверджує, що вказані обставини були вигадані прокурорами, адже мовиться про час, коли активісти зі Львова автобусними колонами їхали до Києва на Євромайдан.

Окрім того, як заявив експерт реанімаційного пакета реформ Олександр Лємєнов, який стежив за процесом обрання керівництва ДБР, Труба та його заступниця Ольга Варченко, які можуть очолити бюро, – ставленики "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту".

Обмін полоненими

Президент Росії Володимир Путін провів перемовини телефоном з ватажками терористичних "ДНР" і "ЛНР" Ігором Плотницьким та Олександром Захарченком. Сторони обговорили ініціативу лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука щодо обміну полоненими з офіційним Києвом у форматі "всіх на всіх". Захарченко та Плотницький загалом таку ідею підтримали.

Читайте також: Політолог озвучив сценарії намірів Путіна щодо обміну заручниками

В СБУ у свою чергу заявили, що не знають деталей про переговори Путіна з ватажками "ЛНР" та "ДНР", проте припускають, що такі заяви можуть свідчити про готовність розблокування процесу обміну заручниками. В СБУ також наголосили, що українська сторона готова до обміну за формулою "всіх на всіх".

Щодо ватажків "ЛДНР", то Захарченко вже особисто заявив про свою згоду щодо обміну полоненими, а Плотницький запевнив, що доручив розпочати відповідний процес у псевдо республіці.

Вихідні в Україні

Депутати Верховної Ради своїми 238 голосами підтримали пропозицію зробити Католицьке Різдво, яке відзначають 25 грудня, вихідним. Таким чином, до переліку святкових і неробочих днів у Трудовому кодексі України внесли Католицьке Різдво 25 грудня, натомість з цього переліку виключили інший вихідний – 2 травня.

Читайте також: Кожен день – свято: як соцмережі відреагували на вихідний 25 грудня

З прийняттям цього законопроекту Різдво Христове буде відзначатися в Україні двічі – за Григоріанським календарем 25 грудня та за Юліанським – 7 січня,
– зазначила голова комітету з питань соціальної політики Людмила Денисова.

Вихідний 25 грудня
Католицьке Різдво 25 грудня стало вихідним

Зазначимо, що 1 травня – День праці – залишається вихідним.

До слова нардеп Ірина Геращенко пропонує скасувати в Україні вихідний на 8 березня та перенесення святкових днів з вихідних на понеділок.

Нові гривні

Національний банк України планує оновити дизайн усіх українських банкнот, заявив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Читайте також: НБУ хоче відмовитися від карбування дрібних монет

"Ми нещодавно почали проводити зміну дизайну банкнот великих номіналів: 100 гривень зразка 2014 року і 500 гривень зразка 2015 року. Ми працюємо над оновленням дизайну всього ряду банкнот. Національний банк постійно працює над цими питаннями. Про введення в обіг нових номіналів або нового дизайну повідомляємо", – заявив Зайвенко.

При цьому він зазначив, що НБУ ще не почав розробляти дизайн купюри номіналом у 1000 гривень, адже рішення про введення її в обіг не було.