"Золоті" обійми Абраменка

Напередодні на Олімпіаді-2018, яка відбувається у південнокорейському Пхьончані, фрістайлист Олександр Абраменко здобув перше для України "золото" у змагання з повітряної акробатики, і зробив це на лижах вітчизняного виробництва. Щоправда, під час оголошення результатів і на п'ядесталі український спортсмен обійнявся з росіянином Іллею Буровим.

Читайте також: Слухав гімн з рукою на серці: як Олександрові Абраменку вручали золоту медаль – яскраві фото

Через це в Україні зчинився скандал. Підлило масло в огонь і російське громадянство його дівчини Олександри Орлової. Однак деякі відомі люди стали на захист призера Олімпіади.

Так, за словами відомого журналіста Юрія Бутусова, немає нічого ганебного у цьому. Як пояснив представник ЗМІ, річ у тім, що турнірів з акробатики загалом небагато, тож ці спортсмени постійно зустрічаються та відповідно підтримують дружні стосунки.

"Абраменко отримував пропозицію змінити громадянство, виступати за Росію - і він відмовився. Не в російський прапор Олександр загортався, а в свій, рідний. Думаю, у багатьох з нас є знайомі та друзі з Росії, з якими ми також під час зустрічі обіймемося та потиснемо руки , і у багатьох є ті, з ким ми після початку війни розірвали взаємини та за жодних умов спілкуватися не будемо, хіба що через приціл. Спортсмен має право на свою позицію", – зауважив Бутусов.

Також свою позицію висловив популярний художник і музикант Юрій Журавель.

"Пригорнувши безхозного російонка, він лише продемонстрував силу і великодушність нашого народу", – переконує митець.

Крім того він намалював свою традиційну картину, на якій зображено українського чемпіона.

Відреагував на скандал і сам російський спортсмен Ілля Буров.

З українцями та білорусами тепло спілкуємося. Ми – ніякі не вороги. А ось з американцями та китайцями – ні. Іноземної мови не знаю, тож чому я буду до них лізти. Вистачає спілкування з братами-слов'янами, – зазначив атлет.

Читайте також: Кривавий "Бумеранг": з'явилась відеореконструкція штурму Євромайдану 18 лютого 2014 року

Самогубство студентки з Туркменістану Мукаддас Насирлаєвої: нові деталі

Студентка з Туркменістану Мукаддас Насірлаєва вчилася на першому курсі університету імені Богомольця. Зникла без вісти у Києві 30 січня, з того часу почалися її пошуки як з боку небайдужих людей ( у соцмережах і у людних місцях столиці почали з’являтися повідомлення про зникнення дівчини), так і з боку поліції. Відомо, що у день зникнення вона поїхала на заняття та, зокрема, перебувала у декана, а опісля не повернулася додому та не відповідала на дзвінки. Нещодавно завдяки відео з камер спостереження правоохоронці зробили висновок, що дівчина покінчила життя самогубством, зістрибнувши з мосту імені Патона.

У ЗМІ почала ширитися інформація, що у неї нібито був конфлікт з керівництвом вишу. Таку версію висунув і адвокат її родини Ровшанбек Розметов.

"Вона ходила з заявою до заступника декана. І вона була зі своєю двоюрідною сестрою. Двоюрідна сестра чекала за дверима. Вона вийшла заплаканою з порваною заявою. Вона ж була відмінницею. Староста групи. Хіба важко було допомогти дівчинці отримати цю кляту посвідку", – зазначає правозахисник.

Натомість в самому університеті будь-які обвинувачення відкидають. Як заявив, заступник ректора Ярослав Цехмістер, під час останньої зустрічі з адміністрацією університету, що відбулася 30 січня, на Мукаддас Насирлаєву, яка цього ж дня вчинила самогубство, ніхто не тиснув і ніхто її не ображав.

Одразу після того, як це сталося, було створено робочу групу за розпорядженням ректора. Комісія вивчила усі обставини. Декан дав пояснення, його заступники, куратори, студенти групи та її родичі. Ми не чинили тиску на неї. Навіть в оцю останню зустріч 30 січня тиску не було. В ЗМІ була інформація, що порвали її заяву чи ображали. Цього не було. Під час цієї зустрічі було ще двоє студентів і куратор. Вони на комісії підтвердили, що на неї не тиснули чи порвали заяву,
– зауважив він.

Крім того, в університеті Богомольця імовірними причинами суїциду називають нерозділене кохання та погані взаємини із одногрупниками. Однак, активісти, які 19 лютого пікетували заклад, кажуть, що вся справа у корупції.

Додамо, що 19 лютого адміністрація медуніверситету імені Богомольця, в якому навчалася Насирлаєва, повідомила, що цю студентку 1-го курсу відрахували "через порушення міграційного законодавства".

Читайте також: Що можна їсти у Великий піст: корисна інфографіка

"Термін дії її візи закінчився 17.12.2017 року. До цього часу Насірлаєва не оформила посвідку на проживання і не виїхала до Туркменістану, щоб отримати нову візу. 18 січня медичний університет повідомив про розірвання контракту з Мукаддас Насірлаєвою на підставі порушення студенткою міграційного законодавства, 24 січня їй було вдруге особисто повідомлено про підписання наказу про відрахування з університету, оскільки ситуація не змінилася", – мовиться в заяві адміністрації ВНЗ.

Тим часом, на час розслідування зникнення та самогубства Мукаддас Насірлаєвої керівництво вишу відсторонило від виконання обов’язків заступника декана з роботи з іноземними студентами Тетяну Тімохіну, а у прокуратурі Києва справу Мукаддас перекваліфікували на статтю про доведення до самогубства.

Приходько проти керівництва України

Напередодні відома українська співачка та волонтер Анастасія Приходько заявила, що її обманули та без згоди використали у передвиборчій кампанії президента Петра Порошенка. За словами виконавиці, на екрани вийшов ролик, де вона каже такі рядки: "Розвиваємо український простір, українську культуру, слухаємо українське – це модно".

Мені зателефонував Євген Нищук (міністр культури України, – ред.), який запропонував взяти участь у соціальному проекті, але як бачите жорстко та підло моє ім’я використали у своїх політичних іграх. Це дуже принизливо! Це дуже гидкий вчинок, який не має назви. Я вимагаю пояснень, чому так трапилось. Я вимагаю негайно зняти цей ролик з ефіру або вирізати мене з цього ролику, бо я не маю жодного стосунку до передвиборчої кампанії Петра Порошенка,
– наголосила вона.

Читайте також: У мережі поширюється новий вид шахрайства з "мобільним банкінгом"

У міністертстві культури своєю чергою миттєво відреагували на інцидент.

"Дійсно, розмова Євгена Миколайовича з пані Анастасією була щодо просто принципової згоди у зйомках умовного відео-ролику. Адже це сфера культури, а вони є знайомими та мають контакти один одного. Всі подальші переговори велися продюсерами ролику з одного боку та продюсером співачки Денисом Путинцевим з іншого боку, якого поінформовано щодо змісту зйомок та сприяв їх проведенню. За наявною у нас інформацією, ролик, в якому знімалась співачка, вже перемонтовано, і зараз на екранах він вже без її участі", – заявили у міністерстві.