Газ таки подорожчає

Уряд оголосив про подорожчання газу з 1 листопада. Так, в Україні ціни на газ для населення зростуть на 23,5%. Тепер українці платитимуть 8550 гривень за 1000 кубометрів.

Читайте також: З листопада ціни на газ виростуть: що про це говорили експерти

Вартість газу в Україні повинна була зрости ще навесні. Проте згодом уряд продовжив спецзобов’язання до кінця травня, а ще пізніше – до кінця липня, серпня, вересня та жовтня. Однак подорожчання газу для потреб населення в уряді називали неминучим.

Більше року ми вели перемовини з МВФ про те, щоб зняти з порядку денного питання підвищення ціни на газ. Але не все в наших силах. З 2005 по 2013 рік були накопичені великі борги в розмірі 50 мільярдів доларів. І зараз настав час повертати ці борги,
– пояснив рішення Кабміну прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

За його словами, спочатку планувалося збільшити ціну на 60%, але в результаті тривалих перемовин вдалося "досягнути компромісу". Проте, каже Гройсман, підтримку від держави у вигляді субсидій отримають усі, хто потребуватиме.

У Кабміні кажуть, що підвищення ціни газу – ключова вимога Міжнародного валютного фонду. Не виконати її – означає не отримати міжнародну фінансову допомогу. Але навіть якщо відмовитись від грошей МВФ – це все одно не вбереже українців від подорожчання газу. Натомість приведення тарифу на газ до європейського і світового рівня сприятиме євроінтеграції України і обіцяє переваги у майбутньому.

Ціну на газ в Україні піднімуть: дивіться відео

Однак експерти до заяв про борги перед МВФ ставляться неоднозначно. Кажуть, що там вимагали ринкової ціни для всіх споживачів – непобутових і побутових. А те, що "однакові" – це нижчі піднімати до вищих – це вже робота українського уряду.

"Це тільки перший етап подорожчання газу для населення. Два наступні відбудуться у 2019 році", – зауважив економіст Андрій Новак.

Експерти також попереджають, що разом із здорожчанням газу подорожчають комунальні послуги: опалення, гаряча вода, але не на 23%.

Константинополь відмовився розривати взаємини з РПЦ

Константинопольський патріархат не припинятиме євхаристійного спілкування з Російською православною церквою, незважаючи на її рішення про повний розрив взаємин.

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

У документі наголошується, що усі православні віряни можуть брати участь у літургійному житті та церковних таїнствах в парафіях, які підпорядковуються Константинополю.

Сповіщаємо вас про те, що наша архієпископія-екзархат, що перебуває в юрисдикції Вселенського патріархату, полягає в повному спілкуванні з усією Православною церквою. Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує згадувати його в порядку, встановленому в диптиху,
– мовиться у повідомленні архієпископії православних російських церков у Західній Європі.

Екзархат Константинополя закликав усіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірних російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність Церкви.

24 канал писав, що 15 жовтня Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Згодом такий її крок підтрималаБілоруська та Душабинська православні церкви – обидві входять до складу РПЦ.

Хто такі екзархи?Екзарх – це титул церковних служителів і світських чиновників у пізній Римській імперії. Титул досі вживається у Східній православній церкви. Екзархом є архієрей, який керує великою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай є за межами країни, в якій розташований патріархат.

До слова, прихильники Росії продовжують висловлювати РПЦ свою підтримку.

Так, архієрейський синод Російської зарубіжної православної церкви також оголосив про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом і передав свою "глибоку скорботу".

Читайте також: Кому мають належати всі українські лаври: відповідь УПЦ КП

"Дії Константинополя також є тяжкою та небезпечною несправедливістю щодо до традицій православ'я, обурливим нехтуванням і байдужістю до духовного блага пастви Христової", – переконують у РПЦЗ.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео

До "глибокої скорботи" шанувальників РПЦ приєднався віце-прем'єр і глава МВС Італії Маттео Сальвіні. Італійський політик, відомий своїми запальними промовами на захист антиросійських санкцій, заявив про "релігійну війну в Україні".

А ще зовсім нещодавно Сальвіні заявив, що "зробить все", аби скасувати санкції ЄС проти Росії, або, принаймні, протистояти спробам автоматично поновлювати їх кожні шість місяців.

Гнапа облили нечистотами

Читайте також: Дерибан газових надр: Гнап розповів про крадіжки Полтавської облради

На журналіста-розслідувача Дмитра Гнапа вилили відро нечистот. Така ситуація виникла у місті Шишаки Полтавської області. Журналіст приїхав туди на сесію Полтавської обласної ради, на якій депутати хочуть "продовжити дерибан газових родовищ".

Чудовий ранок, друзі. Сесія Полтавської облради зустрічає нас тітушками та відром нечистот, – написав Гнап у своєму Facebook, опублікувавши відповідні фото.

Зауважимо, сьогодні, 19 жовтня Полтавська обласна рада має розподілити ліцензії на розробку кількох нафтових і газових родовищ. Зокрема, депутати розглянуть кілька звернень з питань погодження на розробку таких родовищ, які подали фірми, створені лише рік тому і мають статутний фонд у кілька десятків тисяч гривень.

Згодом, журналіст повідомив, що їм все ж вдалося потрапити у сесійну залу.

"Ледь прорвалися через міліцейський кордон і зайшли в сесійну залу. Я своїм запахом трохи зіпсував квітучий настрій керівництву Полтавської облради, яке вже внесло в порядок денний дерибан п'яти родовищ газу невідомими фірмами-прокладками", – написав Гнап.

Сам постраждалий впевнений, що до більшості нападів на активістів причетний радник пана Авакова – Ілля Кива.

Дуже часто замовниками на активістів є нинішня влада, а виконавцями – представники "Соціалістичної партії", яку очолює радник пана Авакова – Ілля Кива. Та навряд чи Кива став би сам розводити таку самодіяльність, якби знав, що за ним немає надійного тилу,
– сказав Гнап.

Він додав, що працівники поліції навіть йому в особистих розмовах сказали: "ви ж знаєте, хто за цим може стояти", тому великих сподівань на завершення розслідування у журналіста немає.

Хто такий Дмитро Гнап?

Український журналіст, телеведучий, громадський активіст, один із засновників ГО "Громадське телебачення". Займається розслідуваннями. У червні 2018 року заявив, що завершує кар'єру журналіста та буде займатися політикою. Також повідомив, що візьме участь у парламентських виборах в 2019 році.

Журналіст також зазначив, що в процесі сутички отримав деякі фізичні ушкодження.

"Я не вважаю, що це варто брати до уваги, просто працівники поліції змусили мене пройти обстеження" , – наголосив Гнап.

iPhone Xs та iPhone Xs Max надійшли у продаж в Україні

Читайте також: Samsung планує відмовитися від традиційних селфі-камер

19 жовтня в Україні стартували продажі смартфонів iPhone Xs та iPhone Xs Max, а також смарт-годинника Apple Watch 4. Продукцію можна придбати в українських офіційних рітейлерів.

Xs та iPhone Xs Max
iPhone Xs та iPhone Xs Max тепер можна придбати в Україні


Як раніше повідомляв офіційний авторизований дистриб'ютор техніки Apple в Україні "АСБІС-Україна", ціни на iPhone Xs стартують від 37 999 гривень. А базова версія iPhone Xs Max в Україні коштує від 44 999 гривень.

Новинки можна придбати у трьох варіантах кольорів: золотому, срібному та "космічному сірому".

Продажі iPhone Xs та iPhone Xs Max

Детальніше про всі переваги нових моделей читайте у матеріалі.