Росія може очолити Інтерпол: що відомо

Серед головних претендентів на посаду голови Інтерполу опинився росіянин Олександр Прокопчук, який наразі є віце-президентом організації. До цього він з 2006 по 2011 рік був заступником начальника бюро Інтерполу у Росії.

Читайте також: Інтерпол може очолити росіянин: його рідний брат представляє Україну в ОБСЄ

За інформацією ЗМІ, шанси Прокопчука очолити Інтерпол є доволі високими та той є однозначним фаворитом.

На цю інформацію відреагували у в Україні. Зокрема, очільник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков зауважив, що "ймовірне президентство Росії в Інтерполі – абсурдне та суперечить духу та цілям організації".

У разі, якщо аргументи України та низки інших країн не буде почуто, Україна розгляне питання про призупинення свого членства в ІСРО (International Criminal Police Organization – Міжнародна організація кримінальної поліції або Інтерпол — 24 канал),
– наголосив посадовець.

Додамо, що подібною заявою відзначились і у Європейському Союзі. Зокрема, депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, якщо росіянин таки стане главою Бюро, то країни ЄС мають вийти зі складу Інтерполу.

Що відомо про імовірного голову Інтерполу представника РФ Олександра Прокопчука: дивіться сюжет 24 каналу

Читайте також: Якщо Україна вийде з Інтерполу, ми втратимо можливість шукати людей за кордоном, – Дейнега

Росія запустила новий потік

У понеділок, 19 листопада, президент Росії Володимир Путін і його турецький колега Реджеп Таїп Ердоган запустили першу нитку газопроводу "Турецький потік", відтак тепер російський газ напряму постачатиметься до Туреччини.

Ердоган зі свого боку заявив, що "з геополітичної точки зору проект має історичну значимість" і тому сподівається, що у 2019 році газопровід вже запрацює.

Наразі ж завершують будівництво тільки частини системи, яка пролягає під Чорним морем. Другу нитку газопроводу – наземну – мають ще добудувати. Загальна потужність "Турецького потоку" складе 15,75 мільярда кубометрів газу на рік.

До слова, очільник "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік" транзит російського газу через Україну скоротиться у 10 разів.

Що таке "Турецький потік"?Газопровід замінив інший проект – "Південний потік", потужністю 63 мільярда кубометрів газу на рік. Росія відмовилась від останнього у 2014 році, бо з проекту вийшла Болгарія. Збитки "Газпрому" тоді склали кілька сотень мільйонів євро.

Через першу нитку "Турецького потоку" постачатимуть газ до Туреччини, через другу – до країн Південної та Південно-Східної Європи. З маршрутом ще не визначились, але наразі розглядають два варіанти: або через Болгарію до Сербії та Угорщини, або через Грецію до Південної Італії.

Зараз газ до Туреччини Росія частково постачає через "Блакитний потік" (16 мільярдів кубометрів газу на рік). Решта йде по Трансбалканського газопроводу через Україну, Румунію і Болгарію.

Раніше, від проекту "Турецький потік" відмовився Євросоюз.

Читайте також: Україна може зупинити другу нитку "Турецького потоку", – експерт

Протести власників "єврономерів": нова хвиля

У вівторок, 20 листопада, власники авто на іноземних номерах розпочнуть безстрокову акцію протесту у 46 містах України.

"Всі акції громадянської непокори будуть безстроковими і відбуватимуться до моменту отримання результатів щодо питання скасування законопроектів №8487 та №8488, які були прийняті без урахування вимог громадськості, зокрема про скасування коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу", – зазначили в організації "Авто Євро Сила".

Акція планують провести у всіх областях України, окрім Луганської, Закарпатської та території окупованого Криму.


Карта, у яких відбудеться акція "непокори євробляхарів"

Чого вимагають власники "єврономерів"?З 7 листопада під стінами Верховної Ради відбувався протест власників автомобілів на іноземній реєстрації. "Євробляхарі" вимагали від нардепів ухвалити законопроекти, які знизять акциз на розмитнення машин. У першому читанні відповідні проекти закону були прийняті ще у липні. 8 листопада Верховна Рада схвалила другий законопроект, який стосується ввезення в Україну автомобілів на єврономерах. Активісти та власникі "євроблях" залишилися незадоволені нововведеннями. Термін у півроку для розмитнення авто на єврономерах водіїв не задовільнив. Також активісти вимагають акцизної ставки не більше 40%.

Що передбачає закон про іноземні номери: дивіться відео

Читайте також: "Євробляхери" перекриватимуть дороги: де та коли будуть ускладнення

Відмова від алкоголю на місяць: які процеси відбуватимуться в організмі

Наукові фахівці з Університетського коледжу Лондона представили детальну картину того, які зміни можливі в людському організмі за відмови від алкоголю терміном на місяць.

Так, фахівці зібрали групу з 26 волонтерів, яких розділили на два загони. Представники одного продовжували вживати алкоголь відповідно до своїх звичок, тоді як в іншому повністю відмовилися від спиртного рівно на місяць.

До та після експеременту їм провели повну перевірку здоров'я, артеріальний тиск, біологічні показники печінки та хімічні речовини в крові, які вказують на ризик розвитку раку.

У всіх, хто утримувався від спиртного, поліпшилися аналізи: знизилася вага і зменшився відсоток жирової тканини печінки, поліпшилися якість сну і здатність до концентрації уваги,
– повідомили вчені.

У підсумку найбільш значне поліпшення параметрів роботи організму сталося у людей, які до експерименту не зловживали спиртним, випивали не більше 3 літрів пива або 0,9 літрів вина в тиждень.

Що стосується учасників, які віддавали перевагу більш високим дозам спиртного, то їм експеримент несподівано допоміг почати пити менше – через три тижні після закінчення випробування, повернувшись до звичного існування, вони стали вживати спиртне на 70 відсотків менше.