Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про реінтеграцію Донбасу. Як відомо, закон про реінтеграцію Донбасу прийняли у Верховній Раді в другому читанні 18 січня.

Читайте також: Закон про реінтеграцію Донбасу не виключає силового шляху звільнення територій, – Турчинов

Під час підписання закону Порошенко доручив закінчити усі підготовчі процедури до 1 квітня. Зокрема, начальник Генштабу повинен запропонувати президентові кандидатуру голови Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ. Порошенко зазначив, що провідна роль відсічі агресії тепер лягає на Збройні сили України.

Річниця розстрілів Небесної сотні

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної сотні. Сотні людей по всій Україні вшановують їх пам'ять. З самого ранку до пам'ятників загиблих несли квіти та янголів.

Читайте також: Розстріл Небесної Сотні: жахливі факти, які не маємо права забути

Хоч ранок почався і з акції протесту. Його влаштували родини загиблих біля Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб не допустити ухвалення недопустимих рішень.

Після Революції Гідності вже за чинної влади у різних відомчих структурах було знищено багато доказів злочинів правоохоронців щодо майданівців. Про це 24 Каналу заявив адвокат родин Героїв Небесної Сотні Маркіян Галабала.

Читайте також: 20 лютого, чотири роки по тому: як просувається розслідування злочинів на Майдані

Розгляд провадження в Святошинському районному суді міста Києва щодо п'яти колишніх співробітників "Беркута", яких звинувачують у вбивствах 48 активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року, навряд чи закінчиться у найближчі два роки. Принаймні, так вважає адвокат загиблих протестувальників Павло Дикань.

При цьому підозрювані у злочинах на Майдані далі працюють у правоохоронних органах. Є як мінімум 12 осіб. Зокрема, підозрюваний у причетності до розстрілів активістів на Майдані 18 лютого займає одну з керівних посад у Національній гвардії. А за поранення одного з екс-беркутівців, який не пройшов переатестацію, але працює у поліції, тюремний термін може отримати ветеран війни на Донбасі, який дуже розгнівив Авакова.

Читайте також: Аваков не сприяв розслідуванню злочинів на Майдані, – адвокат родин Небесної Сотні

У той же час у Мінкультури нарешті визначилися, яким буде Меморіал Героїв Небесної Сотні. Хоча переможця визначать лише в червні 2018 року.

Також міністр культури зазначив, що на проекти Меморіалу та музею із державного бюджету виділили близько 200 мільйонів гривень. Проте точного кошторису ще немає, адже не закінчився конкурс на проект музею. При цьому на Меморіал Героїв Небесної Сотні залучатимуть не лише державні кошти.

Читайте також: Батько Устима Голоднюка розповів про власне розслідування смерті сина та знищення доказової бази

Скандал з ДФС

20 лютого видання Reuters повідомило, що Європейський Союз закриває проект модернізації 6 прикордонних контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Україною, який був започаткований у 2014 році. На кінець 2017 року жоден з 6 проектів КПП не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 мільйона євро.

Згодом у ДФС відреагували на це повідомлення.

Деталі самогубства студентки медуніверситету та відстороення ректора

У Києві працівники поліції знайшли рюкзак з речами студентки медуніверситету з Туркменістану Мукаддас Насирлаєвої, яка скоїла самогубство. У прокуратурі уточнили, що знайшли документи та особисті речі Насирлаєвої у Дніпрі біля станції метро "Славутич".

Та це не все. 20 лютого у МОЗ заявили, що відсторонили Катерину Амосову від виконання обов'язків ректора Національного медичного університету імені Богомольця у Києві. Через таке рішення збунтувалися студенти університету, і заблокували приміщення.

Згодом Амосова прокоментувала ситуацію, що склалася та розповіла про причини її виникнення.

Побиття у Польщі українців

У Варшаві в громадському транспорті поляк вилаявся на двох чоловіків через те, що вони українці, і зрештою їх побив. Сутичка розпочалася одразу, як двоє українців увійшли в автобус. Агресор нецензурно висловлювався у бік чоловіків через їхню національність, а потім почав завдавати удари кулаками в голову. https://24tv.ua/u_polshhi_pobili_dvoh_ukrayintsiv_cherez_natsionalnist_postrazhdali_u_likarni_n928902

Читайте також: "Антибандерівський закон": у МЗС України розповіли про наслідки для Польщі

До слова, за три роки у Польщі осквернили 15 українських місць пам'яті.

Продати "ПриватБанк"

Держава планує продати "ПриватБанк" та "Укргазбанк". Правда зробити це планується за 5 років.

Варто додати, що держава є власником чотирьох банків: "ПриватБанк", "Ощадбанк", "Укрексімбанк" та "Укргазбанк". Частка держави в банківському секторі України сягає 55%.