Річниця анексії Криму

Чотири роки тому кримські татари вийшли під Верховну Раду Криму, щоб захисти півострів від окупації. І таки не дозволили того дня "агентам Кремля" зімітувати добровільний перехід півострова до Росії. Путін Крим анексував, але виступ тисяч кримських татар 26 лютого 2014 року став символом боротьби проти окупації.

Читайте також: У мережі опубліковано відео про українських заручників Кремля

Відтак, у понеділок кілька сотень активістів вийшли на Майдан Незалежності в Києві з тими ж гаслами: "Ні – російській окупації", "Так – територіальній цілісності України". Таким чином кримські татари та українські активісти намагаються привернути увагу до викрадених співвітчизників і політичних в'язнів.

Учасники акції також наголосили на необхідності змінити українську Конституцію. Вони вважають, якщо змінити в документі статус Криму на Кримськотатарську Народну Республіку, це допоможе вплинути на Росію і повернути півострів.

Пікет під консульством РФ в Одесі
Пікет під консульством РФ в Одесі

Окрім того, в цей день під Посольствами Росії в різних країнах світу активісти влаштували мовчазний пікет. "26 хвилин солідарності" – на підтримку Олега Сенцова та інших бранців Кремля, а їх на сьогодні, щонайменше, 64 людини. Усі вони ув’язнені зі сфабрикованими кримінальними справами.

Водночас в Одесі 30 активістів патріотичних організацій пікетували консульство Росії та вимагали від керівництва сусідньої держави звільнити окуповані території України. Активісти також закликали не забувати, що Росія продовжує війну з Україною, а десятки наших співгромадян надалі утримуються у в’язницях країни-агресора.

Хімічна атака в Сирії

В одну з лікарень Східної Гути, що в Сирії, потрапили щонайменше 14 людей з симптомами отруєння хлором. Одна дитина, яка потрапила в лікарню, вже померла.

У центрі моніторингу порушень прав людини також підтвердили, що в одну з лікарень Східної Гути надійшли пацієнти, яким важко дихати, однак підтвердити газову атаку там не могли. Проте вони також підтвердили загибель дитини.

Читайте також: Після розгрому росіян у Сирії Путін опинився перед дилемою, – експерт

Зазначимо, що Східна Гута зазнає жорстоких бомбардувань зі сторони сирійських військ за підтримки сил з Росії. За останній тиждень жертвами бомбардувань стали близько 500 мирних жителів, включно зі 121 дитиною.

При цьому Східна Гута – одна з так званих зон деескалації, де діє режим припинення вогню. Про створення зон безпеки домовилися навесні минулого року сирійська влада і загони сирійської опозиції за посередництва Росії, Ірану і Туреччини.

Східна Гута в Сирії
Східна Гута в Сирії

Зазначимо, що 25 лютого президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель закликали президента Росії Путіна застосувати максимальний тиск на режим у Сирії задля того, щоб той зупинив бої у Східній Гуті.

Відтак, 26 лютого міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив, що Путін розпорядився ввести "гуманітарну паузу" у Східній Гуті. Відтак, "гуманітарна пауза" у цьому районі діятиме щодня з 27 лютого з 9:00 до 14:00 за місцевим часом.

За словами російського міністра, метою такого рішення є "виключення жертв серед мирного населення". Крім того, глава Міноборони Росії також заявив, що у Східній Гуті буде відкритий гуманітарний коридор для виходу мирних жителів, його координати будуть оголошені пізніше.

Коли в Україну прийде потепління

Сильні морози в Україні лютуватимуть аж до 3 березня. Далі очікується незначне потепління, але справжня весна прийде в Україну аж наприкінці березня – на початку квітня. Про це свідчать дані н синоптика Віталія Постриганя.

У найближчі два тижні весни не чекаємо. Цього року весна не буде супроводжуватися стрімким наростанням тепла. Встановлення весняного режиму погоди, тобто стійкого переходу температури повітря через 0 градусів у бік підвищення, в найближчі два тижні не прогнозується,
– зазначив Постригань.

Читайте також: Негода в Україні: синоптики прогнозують до 27 градусів морозу

На 1 березня в Укргідрометцентрі прогнозують сильні снігопади і збільшення снігового покриву. Директор відомства Микола Кульбіда каже, що снігом завалить центральні, північно-східні, східні і південні регіони України – нападає від 15 до 30 і навіть до 35 сантиметрів снігу.

Коли в Україні настане справжня весна?
Коли в Україні настане справжня весна?

Синоптик Наталія Діденко зазначає, що на початку весни, 1-2 березня, мороз ще лютуватиме. Зокрема, у Києві кінець лютого та початок березня очікуються холодними – температура повітря поступово опускатиметься вночі від -10 до -20 градусів морозу, а вдень – від -4 до -12 градусів.

За прогнозами синоптика Леоніда Горбаня, стабільне тепло прийде в Україну аж на початку квітня. Тож у березні ще й посніжить: з 3 по 5 березня очікується сніг, а 7 і 9 березня – сніг з дощем, з 14 по 16 березня – дощі, з 20 по 22 – дощ зі снігом.

"Стійкий перехід на плюсову температуру прораховується з 24 березня, і до кінця місяця буде поступове підвищення температури. Так, починаючи з 23 березня буде "плюс" 2-3 градуси, і кожен день буде додаватися по 2 градуси тепла, так що до кінця місяця буде вже +6...+7 градусів тепла", – додав Горбань.