Агресивна риторика північнокорейського лідера спонукає Сеул і Токіо забути про колишні суперечки і спільно протидіяти розвитку військової програми КНДР, йдеться у статті El Mundo.

Читайте також: КНДР проти США: альтернативні військовим шляхи "приборкання" Кім Чен Ина

Так, у середу президент Південної Кореї Мун Чже Ін та прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе домовилися "максимально" посилити тиск на свого "ворожого" сусіда. Міністр оборони Японії Іцунорі Онодера заявив про готовність придбання дороговартісної системи ПРО наземного базування типу Aegis, яка може надійти на озброєння країни у 2023 році. Видання зазначає, що ціна двох подібних комплексів (без урахування ракет) 700 млн доларів за одиницю.

Окрім того, за інформацією Reuters, Японія також має намір придбати потужний радар Spy-6.

Гонка озброєнь може посилитися у разі, якщо Кім Чен Ин влаштує шості за рахунком "ядерні випробування", припускає автор статті. Японський політолог Акіра Катор вказує на тривожну тенденцію: серед японців набирає популярнсті ідея обзавестися своїм ядерним арсеналом.

За словами експертів, у Японії є необхідні технології і запаси плутонію, але для створення атомної бомби довелося б змінити конституцію, а широкі верстви населення будуть проти, пояснюється у публікації.

Читайте також: Як далеко може зайти КНДР у погрозах США: думка експерта

Що ж стосується Південної Кореї, то майже 60% її громадян, навпаки, підтримали б розробки ядерної зброї.

Нагадаємо, 29 серпня Північна Корея запустила балістичну ракету, яка пролетіла над територією Японії, влада якої назвала це серйозною загрозою для країни. У відповідь на чергові ядерні випробування КНДР Дональд Трамп та прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявили про рішуче посилення тиску на північнокорейський режим.