Гордість україни
Олена Савчук

Вода – джерело життя на планеті, а її нестача є глобальною проблемою людства. Усі без виключення континенти так чи інакше відчувають брак чистої прісної води. Зрештою звідси й виникають часті епідемії, антисанітарія та висока смертність. За вирішення цієї проблеми взялися, зокрема, й українські розробники, які запропонували спосіб, як добувати воду з...повітря.

Олена Савчук і її команда

Співзасновниця та натхненниця проекту Water Cloud UA – киянка Олена Савчук. Вона є економістом за фахом і свого часу працювала у аграрній сфері. Відтак, завдяки простійному спілкуванню з агрономами, а також непереборному бажанню творити щось нове і знайти свою цікаву та корисну нішу, у неї виникла відповідна ідея. А втілити задум вдалося на одному з хакатонів, де зібралася команда таких же однодумців, із такими ж очима, що горять, і такою ж твердою вірою у результат.

Як працює пристрій Water Cloud UA

Розробники стартапу гучно заявляють, що їхній винахід дасть змогу аграріям заощадити мільйони на поливі, а людям – забути про пластикові пляшки та воду з-під крана. Зовні він буде схожим на звичайний кулер, щоправда вода тут утворюватиметься, як у кондиціонері, з конденсату. Також пристрій має свій "мозок", який керує процесом збору вологи та її очищення, а живиться він від сонячних батарей. За словами українських винахідників, за день одна така установка здатна зібрати щонайменше 15 літрів води, що є цілком достатнім для повсякденних потреб сім’ї з чотирьох осіб.

Зауважимо, що схожі розробки у світі уже існують, однак українська, на переконання Олени Савчук і її команди, є дешевшою й ефективніша, до прикладу, за американські чи ізраїльські аналоги.

Благородні наміри команди українських винахідників

Український стартап Water Cloud UA уже встиг увійти до списку найкращих на Європейському конкурсі бізнес-ідей, і його вже готують до комерційної реалізації. Крім того, у разі успішного виходу на ринок Олена Савчук планує зайнятися благодійністю та роздавати свої установки в нужденні регіони – туди, де їх найбільше потребують. Водночас команда українських винахідників, попри численні пропозиції від міжнародних партнерів викупити технологію, мають намір залишити її вдома, оскільки вірять, що зможуть реалізувати проект тут, в Україні.