Про це у своєму відеоблозі "Економіка майбутнього" розповів журналіст Роман Семенуха.

Читайте також "Заважає одне – корупція": експерт пояснив, чому не працює "формула Гройсмана" про ремонт доріг

За його словами, відповідальність за виплату державного боргу лежить на кабінеті міністрів. Міністерство фінансів, зокрема, дає приблизні відповіді на запитання "коли віддавати", проте питання "чим віддавати" – залишається відкритим.

Останні транші від МВФ були запозичені українським урядом без стратегії і бачення, як ці позики повертати. Ситуація, коли влада створює нові борги для покриття старих, стала класичною. Чи можна у такий спосіб розрахуватись з боргами? Звичайно, що ні,
– пояснив експерт.

І додав, що кредити і у побутовому, і в державному вимірах – не катастрофа, а інструмент.

Державний борг
Уряд дає приблизні відповіді на запитання "коли віддавати", але питання "чим" – відкрите

"Простий приклад: одна сім'я бере кредит на проїдання, інша – на відкриття власної справи. У першому випадку – нераціональна витрата грошей, у другому – інвестиція в майбутнє. Звичайно, другий варіант пов'язаний з певними ризиками", – повідомив Семенуха.

Те ж саме – на державному рівні. Уряд не готовий брати на себе відповідальність за нові програми і реальні реформи. Надійніше отримувати гроші за допомогою старого перевіреного методу – з доходів людей та бізнесу,
– зазначив журналіст.

І підсумував: "Чим довше уряд позичатиме "на проїдання", тим дорожче це обходитиметься нам, українцям. Зараз Гройсман виграє якийсь час. А потім? Потім є два шляхи: знайти ефективні механізми розрахунку за борговими зобов'язаннями або залишити цю проблему наступному уряду, як це робили усі "попередники".

Відео повного випуску блогу Романа Семенухи "Економіка майбутнього" за 17 жовтня 2018