Як відомо, у місті працює близько 400 комунальних підприємств. Ефективність їх діяльності, прозорість їх роботи, підзвітність їх керівництва, і взагалі, причини для існування багатьох КП – дуже сумнівні. Так от, в надрах КМДА народився документ, який мав би вирішити питання призначення керівників, – розказав Сергій Гусовський.

Гусовський пояснив, що громадськість не була достатньо поінформована про план створення нової процедури призначень.

"Може, хто з вас чув про громадське обговорення цього документу? Може, цей проект рішення був офіційно оприлюднений? Може, його легко знайти на сайті КМДА чи Міськради? Спробуйте... Текст є в архівах сайту Київради, але для того, щоб його знайти, треба знати "вхідний номер". Звідки взяти вхідний номер? Він є на роздруківці проекту рішення. Де взяти роздруківку? В секретаріаті комісії по комунальній власності. Тобто, все доволі просто і прозоро", – іронізує депутат.

Серед ключових змін, закладених в документі, Гусовський виділяє наступні:

1. Ст. 4, п. 3 визначає, що в конкурсну комісію може входити від п’яти до дев’яти осіб. З них три особи визначаються міським головою, одна – секретарем Київради, дві – профільною постійною комісією Київради, одна – галузевими профспілками і останні дві – за поданням громадських організацій. Тобто, принаймні чотири особи, фактично, повністю підконтрольні міському голові і ще дві максимально залежні від того, якою є більшість в Київраді.

2. При цьому, рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше п’яти членів (Ст. 5, п. 3). Тобто, залежні від міського голови особи фактично можуть блокувати будь-яке рішення комісії, або проштовхувати те, яке їм вигідно.

3. Ст. 8, п.1: "Визначені Конкурсною комісією три кандидатури подаються на розгляд суб’єкту призначення. Суб’єкт призначення своїм рішенням призначає на керівну посаду одного з кандидатів, запропонованих йому Конкурсною комісією". Тобто, комісія відбирає три кандидати, а міський голова на свій розсуд призначає одного з них.

Сергій Гусовський переконаний, що такий конкурсний відбір не можна назвати ані ефективним, ні незалежним. Під час засідання комісії йому вдалося підняти питання якості цього документу, тому розгляд Положення відклали до наступного засідання комісії.

Ознайомитись з текстом Положення можна за посиланням.