Про це йдеться в розслідуванні "Генерали квартирних розпилів" Максима Опанасенка для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", пише Bihus.info.

Читайте також: Як суддя Вовк пройшов до Верховного Суду попри колекцію годинників та зв’язки з Ківаловим

Договір між Держспецтрансслужбою та "Фонд Девелопмент Груп" засекретили одразу після підписання. Проте журналістам вдалося дізнатися, що на приблизно 8 гектарах, де нині базується військова частина, мають звести 10 житлових будинків по 25 поверхів – загалом на 4 455 квартир.

Серед 4455 квартир військовим дістанеться тільки 150

І попри те, що в договорі йдеться про "будівництво житлового комплексу для військовослужбовців та членів їх сімей", Держспецтрансслужба отримає всього 150 квартир. Решта – комерційні об’єкти, під продаж яких забудовник вже створив окремий сайт.

Будинок для військових частково перетворився на комерційний об'єкт

Командир військової частини Сергій Зайчук, який підписував договір, таким розподілом задоволений.

Якщо військовослужбовці взагалі не отримають квартири – буде краще? Чому невеличку кількість? Ми за рахунок цих квартир практично повністю закриваємо питання по черзі для військовослужбовців військової частини адміністрації державної спеціальної служби транспорту,
– обурився Зайчук.

Командир військової частини Сергій Зайчук (ліворуч)

Між тим, експерт з містобудування Георгій Могильний каже, що кількість квартир невідповідна вартості землі: "Якщо брати для таких об’ємів як Магнітогорська, де поруч метро і так далі, то це мінімум мало б бути 9-12%, а може навіть і 15% квартир. В залежності від нормативів".

Більше того, проект будівництва комплексу не погоджувався Кабінетом Міністрів. Відсутня інформація і про відкритий конкурс з вибору забудовника. На запит журналістів до Держспецтрансслужби щодо проведення конкурсу військові протягом місяця не дали жодної відповіді.

Читайте також: Як військові відмовились від житла на 100 мільйонів

Керівник Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Микола Мальков також не бачить проблеми у кількості квартир, за які служба позбулась 8 гектарів землі: "В мене 100 людей там, а території 14 гектарів. Хто її прибирати буде?".

Зазначимо, Мальков та його родина є власниками трьох квартир в Києві, земельних ділянок та котеджу недалеко від дамби Київського водосховища. При цьому у його електронній декларації останнього немає, вказана лише недобудова площею 60 квадратних метрів. За словами керівника Держспецтрансслужби, основний маєток записаний на його сина.

Керівницею ТОВ "Фонд Девелопмент Груп" є Вікторія Гречана. Вона ж керує ТОВ "Фортабуд", що так само без погоджень будує житло для Міноборони на землі військових біля метро "Червоний Хутір" в Києві. Ця забудова оскаржена прокуратурою, і нині справа перебуває у судах. Девелопером обох забудов є компанія "Укрбуд Девелопмент", пов’язана з народним депутатом Максимом Микитасем.

Повний випуск програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.