Днями українські політики вразили своїми шаленими статками. Чиновники внесли в декларації сотні мільйонів гривень. А кількість готівки, яку вони зберігають у себе вдома, – просто за межами здорового глузду. Простим українцям такі гроші і не снились.

Наприклад, пані Лариса пропрацювала 40 років. Але її пенсія складає трохи більше тисячі гривень. На столичному ринку жінка частий гість. Проте вона навіть не купує, а збирає "недоїдки".

За словами продавців, таких, як Лариса, дуже багато. Зазвичай, гнилі продукти купують пенсіонери. Або ж просто беруть без грошей.

Читайте також: У Мінсоцполітики озвучили величезну цифру українців, які живуть на мінімалку

Експерти переконані, що прострочені продукти купують не лише пенсіонери. Та й знайти товар "другого сорту" можна не тільки на базарах. На прилавках супермаркетів та магазинів лежить купа продуктів, термін придатності яких уже збіг.

В Європі прострочені продукти або їжу з граничним терміном придатності віддають на благодійність. В Україні ж на цьому намагаються заробити.

В Україні лише починають впроваджувати європейську практику. Наприклад, великі мережі супермаркетів віддають прострочені продукти на корм для тварин. Інші ж "недоїдки" мали б повертати постачальникам або ж просто утилізувати, а не виставляти на полиці.

Читайте також: Експерт пояснив, чому після підняття мінімалки українці збіднішають