1. Безсоння може мучити через нетримання сечі, передає Delfi.

Зміна способу життя і харчування допоможуть відновити контроль над сечовим міхуром. Також варто максимально зменшити вживання кофеїну, який стимулює роботу сечового міхура і діє як сечогінний засіб.

Читайте також: Чому вечеряти перед телевізором шкідливо

2. Недосип провокує появу мігрені, а мігрень не дає спати. Фахівці рекомендують правильно харчуватися, частіше рухатися, проводити час на свіжому повітрі, пити достатньо води в день.

3. Нестача магнію теж може провокувати безсоння, адже викликає дратівливість, м'язові судоми та інше.

4. Циркадний ритм регулює майже весь організм – від температури тіла до ясності уваги. Цей ритм визначається кількістю світла, яке бачить людина – чим більше світла, тим менше хочеться спати.

Тому дивитися в монітор або на екран телефону перед сном шкідливо. Адже організм думає, що на вулиці день, і мобілізує свої сили.

5. Безсоння можуть викликати і різні медикаменти, наприклад, стероїди, антидепресанти, стимулятори, препарати для стимуляції щитовидної залози, ліки від алергії, застуди, засоби для схуднення, що містять кофеїн і інші стимулюючі речовини.

6. Люди, які страждають від хронічної обструктивної хвороби легень (емфізема, астма, деякі форми бронхоектатичної хвороби), дуже часто страждають від безсоння, апное і депресії.

7. Зміщена носова перегородка або хронічний синусит також може заважати висипатися.

8. Частим симптомом депресії є зміна режиму сну. Тут варто сходити до психотерапевта.

9. Синдром неспокійних ніг – це захворювання, викликане відчуттям дискомфорту у ногах, яке можна зменшити, рухаючи ними, особливо гостро воно відчувається при нерухомій позі, зокрема, лежачи у ліжку.

10. Менопауза тягне за собою гормональні, фізичні та психологічні зміни в жінок, через що також можуть виникнути проблеми зі сном.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.