14 типів пацієнтів: чи впізнаєте ви себе

Які існують типи пацієнтів
Які існують типи пацієнтів / blog.doctoroz.com

Лікарі класифікують пацієнтів за психологічним реагуванням на захворювання. Це допомагає їм ефективніше знаходити підхід та спрогнозувати поведінку пацієнта.

Медик Галина Аксенова зазначає, що існує 14 психотипів пацієнтів.

Читайте також: Як допомогти собі при нападі тривоги: поради психотерапевта

З кожним слід правильно себе вести. Адже кожен тип пацієнтів по-різному реагує на захворювання і на лікаря.

 1. Гармонійний. Для таких пацієнтів характерна твереза оцінка свого стану. Вони активно сприяють успіху лікування.
 2. Ергопатичний. Для таких людей характерний відхід від хвороби. Ці пацієнти перемикаються на роботу / сім'ю / хобі, лікуватися намагаються "скоріше, щоб не довелося сидіти на лікарняному".
 3. Анозогнозичний. Вони відмовляються від обстеження, лікування. Такий тип пацієнтів міркує: "якщо я нічого не знаю, то хвороби немає".
 4. Тривожний. Ці пацієнти шукають тільки "кращих фахівців і авторитетів в медицині". Їх більше цікавить, що скаже лікар, а не свої власні відчуття.
 5. Іпохондричний. Такі люди люблять нескінченні обстеження, постійно скаржаться на свій стан, зокрема, рідним та близьким. Вони люблять знайти хоч якусь патологію і посилено від неї лікуватися будь-якими засобами.
 6. Неврастенічний. Для них характерна нетерпимість до неприємних відчуттів, несприятливі дані обстеження, тощо. Пацієнти з таким типом поєднують в собі бажання лікуватися і невіру в успіх.
 7. Меланхолійний. Такі пацієнти не вірять в одужання, у них песимістичний погляд навіть на позитивні результати обстеження
 8. Ейфорійний. Люди з цим типом завжди сподіваються на те, що "все обійдеться", "це не про мене", "пройде саме".
 9. Апатичний. Характерна байдужість до своєї хвороби та пасивне підпорядкування будь-яким процедурам.
 10. Обессивно-фобічний. Пацієнти постійно побоюються ускладнень, можливого невдалого лікування. Часто звертаються до нетрадиційних методів лікування
 11. Егоцентричний. Характерний зануренням у хворобу. Все і всі повинні бути тільки для пацієнта. Навіть коли він вилікувався, інші повинні продовжувати співчувати щодо цієї хвороби.
   
 12. Чутливий. Такий тип боїться стати тягарем для близьких, тому боїться захворіти й лікуватися.
 13. Паранояльний. Хворобу такого типу пацієнтів явно хтось "начаклував", або лікар має злий намір і лікує від вигаданої хвороби.
 14. Дисфоричний. Зазвичай не чекає гарного результату хвороби, але все одно сподівається, що лікар буде втішати і врятує. Настрій зазвичай піднесений.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук