Найчастіше ми помиляємось щодо температури подачі вина, його зберігання та співвідношення ціни та якості, повідомляє Business Insider. Експерт радить відійти від стереотипів і по-новому поглянути на деякі факти.

Міф 1: Зберігати вино варто на кухні

За словами експерта, краще всього зберігати вино в спеціальному холодильнику, але якщо такого немає, тоді потрібно помістити пляшки у темний прохолодний підвал.

Але ні в якому разі не можна зберігати вино на полиці в кухні, оскільки світло і тепло негативно позначаються на його якості.

Міф 2: Декантація підходить тільки для старих і дорогих вин

Як розповідає сомельє, декантація (відокремлення рідини від осаду шляхом її зливання, повільно осідаючих дрібних частинок від швидко осідаючих, – більш великих і важких часток, – шляхом зливу рідини, яка містить ще не осілі частинки з осаду, що відстоявся, – "24") підходить для будь-яких вин.

Сомельє рекомендує спробувати провести експеримент з молодим вином і відчути наскільки його смак стане м'якшим і ніжнішим.

Міф 3: Біле вино подають холодним, а червоне – розігрівають до кімнатної температури

Температура вина, безумовно, є важливим чинником. Біле вино, яке тривалий час стояло у холодильнику буде занадто холодним і не розкриє весь смаковий букет, тому його слід ставити в холодильник за 20 хвилин до подачі, каже сомельє.

Червоне вино при кімнатній температурі буде занадто теплим, тож сомельє рекомендує перед подачею ставити його на 15 хвилин у холодильник.

Міф 4: Дороге вино є більш якісним

Ми часто прирівнюємо якість вина до його ціни. Сомельє радить звертати увагу на такі місця виробництва вина, де робоча сила досить дешева.

Експерт ставить у приклад Південну Америку, Чилі і Аргентину, де роблять хороше вино, але за низькою ціною.

Міф 5: Біле вино вживають до рибних страв, а червоне – до м'ясних

Як розповідає сомельє, таке твердження вважається застарілим, адже потрібно пити те вино, яке до смаку.

Більш того, вона радить, наприклад, замовляти французьке вино під страви французької кухні.

Читайте також: Як легко та корисно позбутись ранкового похмілля