Вживання деяких продуктів вкрай важливе для правильного механізму виробництва нейромедіаторів, що впливають на настрій. Портал Lifehacker опублікував список поживних речовин, яких потребує людських орагнізм, а також продукти, а яких вони містяться.

Триптофан

Триптофан – життєво необхідна амінокислота, яка відповідає за процеси, пов'язані з роботою нервової системи, сном, настроєм і відпочинком. Вона також є джерелом серотоніну – гормону радості. Якщо її не вистачатиме в організмі, то велика ймовірність виникнення депресії.

Симптоми дефіциту: безсоння, дратівливість, тривожність, зниження працездатності, погіршення стану зубів, переїдання або різке схуднення.

Де шукати: йогурт, молоко, яйця, сир, шоколад, фініки, овес, червоне м'ясо, домашня птиця, риба, мигдаль, нут, насіння гарбуза, насіння соняшнику, гречана крупа, банани і арахіс.

Магній

Магній – один з найпоширеніших елементів у природі. Крім того, магній бере участь в наступних процесах: синтез білків, обмін глюкози, амінокислот і жирів, передача генетичної інформації і нервових сигналів. Дефіцит магнію в організмі може викликати постійні перепади настрою, дратівливість і навіть біполярні розлади.

Симптоми дефіциту: постійна втома, швидка стомлюваність, плаксивість, тривожність, судоми, часті м'язові і головні болі.

Де шукати: шпинат, мигдаль, темний шоколад, насіння гарбуза, буряк, йогурт, авокадо, кеш'ю, банани, чорна квасоля, вівсянка, лосось, картопля і арахіс.

Читайте також: Що їсти взимку: корисні сезонні фрукти та овочі

Жирні кислоти омега-3

Омега-3 – клас незамінних для організму людини жирних кислот, які ми можемо отримувати тільки з їжею. Жирні кислоти омега-3 відповідальні за нормальне функціонування нервової та ендокринної системи. Також вони беруть участь у підтримці тонусу кровоносних судин і регулюють концентрацію цукру в крові.

Симптоми дефіциту: ламкість нігтів, суха шкіра, лупа; постійна спрага, підвищений тиск, пригнічений стан, різкі скачки настрою і тривожність.

Де шукати: риба (лосось, сардини, палтус, тунець), масло (оливкова, лляна, кукурудзяна, соняшникова, рапсова, соєва), горіхи (волоські, пекан, мигдаль і макадамия), тофу, гарбуз, авокадо, шпинат.

Цинк

Цинк – корисний мікроелемент, необхідний для нормального функціонування будь-якої клітини організму. Він грає важливу роль в синтезі білків, відповідає за підтримку цілісності зубів і кісткових тканин, а також за нормальне функціонування імунної системи.

Симптоми дефіциту: вугрі, білі цятки на нігтях, тонкі і ламкі волосся, знижена концентрація уваги, погіршення пам'яті, стомлюваність і дратівливість, поганий апетит.

Де шукати: устриці, краб, яловичина, телятина, свинина, ягнятина, кешью, мигдаль, насіння гарбуза, насіння, сочевиця і нут.

Хром

Хром – корисний мікроелемент, який впливає на жировий і вуглеводний обмін організму. Також він регулює рівень холестерину в крові, нормалізує тиск і сприяє виведенню з організму токсинів.

Симптоми дефіциту: несприйнятливість до алкоголю, надмірна вага, підвищена стомлюваність, підвищення рівня цукру в крові.

Де шукати: брокколі, яловичина, свинина, печінка, мідії, устриці, бразильські горіхи, помідори, редис, виноград, яєчний жовток, сир, лісові горіхи.