В Independent розповіли, яких звичок вам варто позбутись, щоб ваша спина забула про навантаження та біль.

Читайте також: Як неправильна постава шкодить фігурі

Надсилання повідомлень через смартфон

Дещо кумедна звичка, проте все ж ми нахиляємо вперед шию, коли листуємось у смартфоні. Перші ознаки – це зазвичай біль у шиї, і можливо, головний біль. Тому, замість цього, старайтесь якнайбільше тримати шию рівно.

А коли ми пишемо електронні листи через смартфон, це забирає у нас багато часу, тому краще все ж писати їх з ноутбука чи стаціонарного комп’ютера.

Завантажування посуду в посудомийну машину

Це стосується не лише щоденного нагинання над посудомийною машиною, а й простого миття посуду за раковиною. Замість цього експерти радять не нахилятись, а присідати щоразу, коли ви завантажуєте чи вивантажуєте посудомийну машину.

Це не лише чудово підходить для підтримки тонусу ніг, але й також допомагає вашій спині.

Незручна нижня білизна

Особливо це стосується жінок та їхній бюстгальтерів. Вони повинні бути особливо правильно підібраними, щоб плечі не брали на себе все навантаження. Бюстгальтери повинні бути не занадто щільними, ні занадто вільними.

Впевніться також, що центральна застібка близька до тіла, а бретельки не занадто щільно прилягають до плечей.

Постійний стрес

Не забувайте про те, як стрес впливає на вашу поставу. Стрес збільшує ваше сприйняття болю, а через ефект адреналіну ви спершу не відчуваєте болю і він проходить досить швидко.

Довготермінові ефекти гормону стресу можуть призвести до хронічного болю або до того, що ви відчуватимете значний біль, хоча в тілі його насправді не буде. А це суттєво впливає на поставу.

Неправильне носіння новонародженої дитини

Біль у спині – поширене явище під час вагітності і в період перших років після народження дитини. Тому обов’язково потрібно слідкувати за правильною технікою вигодовування вашої дитини і її носіння в слінгу. Медики радять захищати спину, роблячи легкі присідання, коли берете малюка.

Читайте також: Що їсти від болю у спині: 7 продуктів

Носіння плоского взуття

Люди часто люблять носити плоске взуття влітку, яке не надто підходить стопам, а воно суттєво впливає на стопи, коліна, стегна і таз відповідно – на вашу поставу.

Перенапруження на занятті з йоги

Завжди слід бути обережними з певними рухами, особливо прогинами, якщо у вас слабка спина чи проблеми з "дисками". Якщо ж раптом у вас починає проявлятися будь-який вид радикуліту – або нервові болі опускаються в ногу, зменшіть згинання та проконсультуйтесь з лікарем.

Праця на городі і в саду

Садівництво змушує людей схилятись у погані позиції спини впродовж тривалого часу. Намагайтесь як можна менше напружувати своє тіло і краще працюйте на колінах чи сидіть на п’ятках, якщо можете опуститись нижче. Змінюйте також регулярно позиції, щоб уникнути стресу для своєї постави і спини.

Носіння важких рюкзаків

Через надмірну вагу рюкзака, як правило, люди нахиляються вперед, а це змінює поставу і центр тяжіння. Втім, рюкзаки – це краще, ніж сумки в одній руці, тільки не варто робити їх важкими. В ідеалі, рюкзак має важити не більше, ніж 10 відсотків вашої ваги.

Читайте також: Ефективна ранкова зарядка: головні правила та комплекс вправ