Дефібрилятор - це апарат для запуску серця. Після раптової зупинки органа людина живе максимум 5 хвилин, а далі клітини мозку без кисню починають відмирати. Переносний апарат запустить його.

Читайте також: Низький тиск: причини гіпотонії та що робити

Дефібрилятори з україномовним перекладом активісти проекту "РеаніМетро" пропонують встановити на кожній станції підземки.

Дефібрилятором може користуватися навіть людина, яка не проходила жодних курсів з першої допомоги. Достатньо просто принести коробочку і слухати голосові команди,
– зазначила співавторка ініціативи "РеаніМетро", тренерка загонів швидкого реагування Червоного Хреста Людмила Макарова.

Проект "РеаніМетро" подали на голосування Громадського бюджету Києва. Один дефібрилятор коштує 60 тисяч гривень, тому кожну станцію виділили в окремий проект. І збирають голоси у столичних парках. Для цього мають менше тижня – до 6 червня.

київ метро громадський проект дефібрилятор
Дефібрилятор може врятувати життя

"В першу чергу ми хочемо зібрати голоси за пересадкові станції. Вони об'єднані у два проекти по 3 станції – 510 і 511. На ці проекти потрібно зібрати по 1200 голосів", – розповіла Людмила Макарова.

Як проголосувати:

  1. Кожен киянин може голосувати за 5 проектів. На сайті громадського бюджету потрібно спершу зареєструватися.
  2. Через банкID, це через вашу банківську карту, яка відкритка у Києві та підтверджує, що ви киянин. Гроші за це не знімають.
  3. Далі знайти в меню проектів на 2020 рік пропозиції "РеаніМетро." Відкрити віконце і вже тоді тиснути на фіолетову кнопку голосування.

Розмістять дефібрилятори на станціях майже так само, які пожежні пости із вогнегасниками. Але в спеціальний антивандальних шафах із сигналізацією, аби їх не зіпсували на платформі.

метро дефребілятор
Дефібрилятор

Також проведуть тренінг працівникам метро і поставлять на кожну станцію по 2 аптечки . Бо поки кажуть, скринька першої допомоги є лише для працівників і вона запломбована. А чергові станцій не знають основ першої допомоги.

У метро такий проект підтримують. Проте, кажуть, що на нього треба щонайменше два-три роки.

Були на перемовинах з Центром громадського здоров'я, вони теж готові підключатися. Треба зрозуміти місця, зрозуміти конкретну необхідність, ми готові бути пілотом проекту,
– наголосила речниця Київського метрополітену Наталія Макогон.

Стоять такі апарати в європейських містах – і не лише в метро, а й в ресторанах, музеях. За їх відсутність можуть штрафувати. Кияни погоджуються, таку практику потрібно запровадити і нам.

Найбільше поки назбирали голосів для встановлення на Вокзальній, Шулявській та Політехнічний інститут. Якщо так врятують бодай одне життя, кажуть активісти, зусилля вже не марні.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.