Алергія на домашніх тварин: що саме провокує алергічні реакції

 
Алергія на домашніх тварин – причини, симптоми – що робити

Алергія на домашніх тварин – це алергічна реакція на білки, які містяться у клітинах шкіри тварини, слині або сечі. Якщо з алергією ніяк не боротись – є цілком велика ймовірність, що у людини може розвинутись астма.

Випадки алергії на домашніх улюбленців трапляються часто. Але зазвичай вона виникає через генетичну схильність (якщо таку ж алергію мав хтось з родини).

До теми: Прикраси та алергія: яких металів слід уникати

Результати деяких досліджень демонструють, що діти, які живуть у квартирі з собакою впродовж першого року життя, мають більші шанси отримати стійкість до інфекцій верхніх дихальних шляхів у майбутньому.

Чому на тварин виникає алергія

Імунітет виробляє антитіла, які захищають вас від небажаних загарбників, що можуть викликати інфекцію.

Під час алергії імунна система з невідомих причин ідентифікує конкретний алерген, як щось шкідливе. І саме тому, коли ви з ним контактуєте – вона викликає запальну відповідь. Регулярний вплив алергену може викликати хронічне запалення дихальних шляхів – астму.

Алергени тварин містяться в: клітинах шкіри, слині, сечі, поті та підшерсті. Основною проблемою є лупа, адже вона мікроскопічна і може залишатися у повітрі досить тривалий час. Мертві клітини шкіри легко збираються у м'яких меблях та прилипають до одягу.


Причина алергії на домашніх тварин – не шерсть, а лупа

Якщо ви маєте домашніх тварин, то чудово розумієте, де може бути їх слина: на постільній білизні, килимах, меблях, одязі, ваших руках, ногах та навіть обличчі. Так звані “гіпоалергенні” коти чи собаки можуть не мати хутра чи підшерстя, але пам’ятайте, що жодна порода не є гіпоалергенною насправді.

Ускладнювати ситуацію можуть ще й наповнювач або тирса, частинки яких із надзвичайною легкістю розносяться по кімнаті.


Гризуни також можуть викликати алергічні реакції 

 
Алергія на домашніх тварин – симптоми
 • Чхання;
 • Нежить;
 • Очі набувають червоного кольору, сльозяться або чухаються;
 • Дискомфорт у носі чи горлі;
 • Кашель;
 • Набряки обличчя.

Якщо розпочинається астма, ви можете відчувати:

 • Ускладнене дихання;
 • Стиснення або біль в грудях;
 • Свист або хрип під час видиху;
 • Проблеми зі сном через задуху чи кашель.

У деяких людей після прямого контакту з твариною може виникнути алергічний дерматит, який проявляється висипом, кропив’янкою чи свербежем.


Найкращий спосіб – уникати контакту з твариною

Що робити, якщо з’явилась алергія на домашнього улюбленця

Якщо у вас є алергічна реакція на тварин, найкраща стратегія – уникати їх. Але якщо ви не можете відмовитись від тварини, запам’ятайте кілька правил:

 • Не пускайте домашніх тварин у спальню та ніколи не дозволяйте спати на вашому ліжку.
 • Мінімальна кількість меблів та декоративних речей полегшує прибирання. Чим ефективніше прибирання – тим менше лупи тварин.
 • Килими – домівка для лупи та шерсті, тому краще їх прибрати.
 • Не забувайте регулярно купати домашнього улюбленця.
 • Попросіть іншу людину чистити туалет та спальне місце тварини.
 • Провітрюйте приміщення та користуйтесь ефективним очищувачем повітря.
 • Мийте руки після контакту з домашнім улюбленцем.
 • Якщо ви хочете завести тварину, але у вас алергія – подумайте про рибок чи рептилій, адже вони вкрай рідко викликають алергічну реакцію.


Якщо хочете залишити тварину вдома, як вихід – приймати антигістамінні препарати

Ще одним рятівником для людей, які мають алергію на тварин, можуть стати антигістамінні препарати.

Вони є поширеними в медичній практиці. Одними з таких препаратів є Феністил гель та Феністил емульсія. Препарат ефективний проти свербежу при алергічних подразненнях, укусах комах, невеликих опіках шкіри та необширних сонячних еритемах*. До того ж Феністил має місцевоанестезуючу дію та приємно охолоджує шкіру*.

*Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитись з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів Феністил Емульсія, емульсія шкірна 0,1% для зовнішнього застосування Р.П. UA/13867/01/01, Наказ МОЗ України №1925 від 30.08.2019 та Феністил Гель, гель 0,1% для зовнішнього застосування, Р.П. UA/0894/01/01, Наказ МОЗ України №728 від 04.04.2019. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Повідомити про небажане явище чи скаргу на якість продукту Ви можете в ТОВ "ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В." за тел. (044) 585-51-85 або на e-mail: [email protected]

Коментарі
Залиште відгук