Чимало таких стихійних ринків у столиці, продукти сюди звозять мало не зі всієї України. Продавці хваляться, що в Києві у них скуповують все. Пояснюють це тим, що в них ціни нижчі, аніж в магазинах.

На офіційних столичних ринках санітарні інспектори перевіряють якість продукції. Спочатку лікарі все куштують. Потім сир тестують на радіацію. Безпечним він вважається, якщо показник не вищий за 100 одиниць. Більше санітарні лікарі не роблять жодних аналізів.

У Центрі незалежних споживчих експертиз, вважають що такий підхід є застарілим, адже продукти не перевіряють на наявність патогенних мікроорганізмів.

Ті дослідження, які ми проводили, показують що в такій домашній сирій не обробленій продукції дуже багато проблем з мікробіологією. Людина може отримати отруєння або підхопити якусь хворобу, і це буде відразу відчутно, і дуже сильна шкода може бути для здоров'я,
— розповіла керівник відділу тестувань "Центр Екзпертиз Тест" Ніна Кільдій.

Б’ють на сполох і медики. Попереджають про наближення епідемії сальмонельозу. Винна спека і недотримання продавцями елементарних правил гігієни.

Люди часто купляють продукти на стихійних ринках, в першу чергу молочні продукти, яйця. І зараз дуже багато людей звертаються з такими скаргами як діарея, болі в животі, лихоманка,
— зазначила лікар-інфекціоніст Олена Сербенська.

Лише в столиці за один день госпіталізують щонайменше 5 людей з такими симптомами. Неприємний діагноз не є смертельним, однак пацієнтам інфекційного відділення доводиться принаймні тиждень провести в ізольованому боксі, приймати антибіотики і тривалий час дотримуватися дієти.

Читайте також: Як правильне харчування покращує якість життя