За кордоном люди мають алергію на гречку найчастіше при вживанні страв національної кухні, частіше — азіатської.

Читайте також: Як відрізнити алергічний нежить від симптомів застуди

Алергія на гречку при цьому розвивається досить рідко, тому про неї пишуть як про незвичайну реакцію, про яку треба пам'ятати, зазначає алерголог-імунолог Ольга Жоголева.

Найчастіше вона зустрічається у дітей, але описані поодинокі випадки у дорослих.

Через моду на правильне харчування і безглютенову дієту, гречку стали частіше їсти, то є ймовірність зростання алергії на гречку.

Як проявляється алергія на гречку

  1. кропив'янка
  2. алергічний ангіонабряк
  3. шлунково-кишкові прояви
  4. симптоми алергічного риніту
  5. загострення бронхіальної астми
  6. анафілаксія (генералізована алергічна реакція)

Як проявляється алергія на гречку
Як проявляється алергія на гречку

Як діагностувати алергію на гречку

1) Аналіз крові на специфічні IgE методом ImmunoCAP на гречку

2) Шкірні проби методом подвійного прик-тесту.

Прик-тест – що це?
Шкіру передпліччя дезінфікують. Після чого медик наносить три краплі: тест-контрольної рідини, 0,01% розчину гістаміну, а також алергену. Розчин з гістаміном є позитивним контролем, а з тест-рідиною — негативним.

Після цього проводиться прокол шкіри в області нанесення кожної краплі. Реакцію оцінюють через 20 хв. Реакція вважається позитивною, якщо в місці уколу утворився пухир або гіперемія.

Є дані про можливі хибнопозитивні результати аналізу IgE до гречки, тому розробляється компонентна діагностика (на окремі білки гречки), яка є більш точною.

Лікар зазначила, що при лабораторних дослідженнях антитіла IgE до гречки можуть перехресно зв'язуватися з іншими реагентами: кеш'ю, рисом, маком, кунжутом, латексом.

Це не означає, що при виявленні антитіл до цих продуктів треба шукати алергію на гречку. Швидше це ще один аргумент на користь того, що відхилення в аналізах можуть бути хибнопозитивними, і тому вони завжди повинні підкріплюватися симптомами.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.