Чи справді соцмережі шкодять психічному здоров'ю

1082 Читать новость на русском
Соціальні мережі не шкодять / unsplash.com

Шкода від використання соціальних мереж може бути перебільшена. Більшість попередніх дослідників спиралися не на експерименти, а на кореляційні дані.

Вони часто спостерігали зв'язок між рівнем добробуту і частотою використання соціальних мереж, але в такому випадку неможливо точно стверджувати, що саме було першопричиною, пише Media Psychology.

Також на тему: Соціальні мережі можуть приносити користь: дослідження

Як проходило дослідження? 

Джеффрі Хол з колегами з Університету Канзасу провели новий експеримент. Дослідники розділили учасників на п'ять груп: одну попросили користуватися соцмережами у звичному режимі, інші повинні були утримуватися протягом різних періодів від одного до чотирьох тижнів. В кінці дня вони заповнювали анкети, які вимірювали рівень щастя, якості життя і відчуття самотності.

Соцмережі не такі шкідливі як вважалось раніше
Соцмережі не такі шкідливі як вважалось раніше \ unsplash.com

Висновки вчених

За результатами дослідження вченим не вдалося виявити значних відмінностей в емоційному стані учасників в дні обмеження та в контрольні дні. Їхнє відчуття щастя практично не змінювалося в ті дні, коли вони могли користуватися соціальними мережами без обмежень.

Втім, в цьому дослідженні є свої недоліки: це занадто маленька вибірка людей і неможливо перевірити, чи не користувалися люди соцмережами пасивно, просто гортаючи стрічку новин. Вчені могли проконтролювати тільки те, щоб вони не робили власні записи і не брали участь в обговореннях. Проте, варто обережніше ставитися до досліджень, які роздмухують паніку навколо соціальних мереж, пишуть вчені.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук