А в деяких випадках навпаки – впливають на відчуття самотності в реальному житті, наголошує виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Читайте також: Супрун назвала дієту, яка нормалізує рівень холестерину та вагу

Вона наголосила, що існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами: додатковий стрес, підвищення відчуття тривоги, погіршення настрою і навіть депресії. Це може мати негативні наслідки. Зокрема, розвиток залежності, зниження самооцінки і порушення сну.

За її словами, Instagram пов'язаний і зі страхом втрачених можливостей (відчуттям, що потрібно завжди залишатися на зв'язку, щоби нічого не пропустити і щось не трапилося без вашої участі). До того ж, підлітки досить багато переймаються тим, скільки лайків отримають їхні фото.

З сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але щодо психічного здоров'я можна стверджувати впевнено – спілкування в реальному житті, підтримка і відчуття близькості офлайн мають набагато більше переваг,
– підсумувала Уляна Супрун

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я заявила, що іноді важливо і корисно бути поза зоною досяжності, тому намагайтеся балансувати час, який ви проводите в соціальних мережах і телефонах.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.