Чому люди старіють з різною швидкістю

1830 Читать новость на русском
Чому люди старіють з різною швидкістю
Чому люди старіють з різною швидкістю / zhyvyaktyvno.org

Науковці з Каліфорнійського університету вважають, що старіння – це біологічний процес, який не залежить від бажання чи способу життя. Та фактом залишається те, що одні люди у 70 років виглядають на 50, а інші вже у 30 почуваються як на 50.

І вигляд не завжди залежить від їхніх корисних чи шкідливих звичок, передає Zhyvyaktyvno.

Зі слів науковців, 5% жителів планети генетично запрограмовані на раннє старіння і передчасну смерть, навіть якщо будуть дотримуватися усіх можливих правил здорового способу життя.

Читайте також: Працює чи ні: які способи захисту від застуди та грипу неефективні

А все через внутрішній біологічний годинник – в одних людей він "відстає", в інших дуже "поспішає". Тому зі слів науковців, ті люди, чий біологічний годинник працює значно швидше, не доживають до 100 років, попри хороше самопочуття і гарний вигляд.

Вчені переконані, що існує так званий ген старості, який пришвидшує передчасну смерть, не зважаючи на врахування традиційних факторів ризику (стать, куріння, індекс маси тіла, хронічні хвороби тощо). Тож деякі люди саме з генетичних причин приречені померти раніше за своїх однолітків. 

Вчені наразі шукають відповіді на те, чи можуть генетичні зміни стати прямою причиною смерті або ж вони просто сприяють розвитку певних захворювань, які згодом призводять до летальних наслідків. І чи може "нормальний" біологічний годинник протистояти прогресуванню хвороби. Також науковці планують знайти спосіб сповільнювати біологічний годинник. 

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук