Отже, в Україні щороку витрачають 1,5- 2 мільярди гривень на закупівлю матеріалів для лікування пацієнтів, у яких відмовили нирки. Очищення організму відбувається спеціальними розчинами і з використанням обладнання, яке замінює пацієнту його нирки.

На сьогодні держава може покрити лише 20% пацієнтів з необхідним діагнозом, адже лікування є досить дорогим і складає близько 365 тисяч гривень на рік на одного пацієнта.

Читайте також: Хто і чому так хоче зняти з посади Уляну Супрун

Але третина грошей, яка витрачається державою на закупівлю необхідним матеріалів для діалізу осідає на офшорних рахунках бариг, які беруть свою маржу за посередництво. Це ті 30%, коштом яких можна було б врятувати ще 1000 людей щороку, замість цього ж правоохоронці, які мають контролювати цю сферу роз’їжджають на люксових авто.

Отже, схема роботи через компанії прокладки проста: чеська фірма замовляє товар у виробника за ціною 100 гривень, докидає до цієї ціни 30% і перепродує його українському дистриб’ютору уже по 130 гривень, а той в свою чергу державі вже по 153 грн.

У цьому прикладі 14 гривень – заробіток дистриб’ютора, 100 гривень – виробника, тоді як акумульовані "прокладкою" 30 гривень виводять в офшор – цю суму ділять між зацікавленими.

При річних витратах держави у розмірі 1,5-2 мільярди гривень – в офшор піде до 350 мільйонів гривень. Це сума – коштом якої можна підтримувати життєздатність близько 1000 хворих на ниркову недостатність людей протягом року. Рятувати щороку 1000 людей, які помирають, оскільки альтернативного лікування не існує.

Діаліз в Україні
Діаліз в Україні

Постачають матеріали для перитонеального діалізу – одного з різновидів цієї процедури всього 2 компанії – "Діавіт" та "Лінк-Медітал".

Читайте також: Схема привласнення грошей: як Інститут раку витратив 10 мільйонів гривень

Як тільки одна із компаній після Майдану вирішила працювати напряму без 30% переплати та корупційної маржі – на неї відразу ж почали відкривати кримінальні провадження. І не повірите хто – Служба безпеки України СБУ, яка має воювати з сепарами, почала відкривати провадження проти компаній або попросту, як кажуть в народі, "кошмарити" неслухняну фірму, яка не захотіла і далі працювати за встановленими правилами.

Перше кримінальне провадження за зверненням СБУ було зареєстроване в листопаді 2015 року, його супровід здійснювало Головне управління контррозвідувального захисту інтересів державі у сфері економічної безпеки СБУ. Це провадження невдовзі закрили, а вже за півроку зареєстрували нове.

СБУ
СБУ

Спершу розслідування вела Київська місцева прокуратура, а пізніше "для більш ефективного розслідування" ним зайнялась військова прокуратура.

Військова прокуратура, країні, яка воює, займається "кошмаренням" бізнесу разом зі Службою безпеки замість боротьби з сепарами. До речі, невдовзі в офісах та домах працівників компанії, яка вирішила піти проти правил відкатів, пройшли обшуки.

У гру напряму включився навіть тодішній начальник управління контррозвідки Сергій Семочко. Він надсилав лікарям та чиновникам листи, в яких нагадував про кримінальні проблеми "Діавіти" та просив запобігти "корупційним діям і зловживанням" та забезпечити добросовісну конкуренцію.

Сергій Семочко
Сергій Семочко

Отже, тодішній керівник управління контррозвідки Сергій Семочко робив все, аби викинути компанію з усіх державних тендерів по перитоніальному діалізу. І зрозуміло чому.

Читайте також: Чому людям з інфарктами виставляють рахунки на сотні тисяч, попри державне забезпечення

На тих торгах де була конкуренція, і "неугодна" компанія, яка не хотіла працювати по старих схемах виходила на торги, різниця в ціні за матеріали іноді була в 2,5 раза. От наприклад якщо компанія "Діавіт" виходила на торги і була конкуренція то ціна за розчин для діалізу була 122 гривень, а коли компанію викидали з торгів, ну бо на неї ж кримінальні справи заведені, – то ціна виростала до 262 грн. Тобто в 2 рази дорожче продавали державі одні і ті самі розчини для діалізу через відсутність конкурентів, яких допомагали позбавлятися правоохоронці.

Щоб зрозуміти рівень переплат за розхідні матеріали варто порівняти ціни на деякі з них з сусідньою Польщею.

Наприклад, для медичних закладів Польщі фістульні голки для гемодіалізу коштують не більше 1 злотого (7-8 гривень), тоді як в українські лікарні їх купують за ціною у діапазоні від 19 до 29 гривень.

Думаю, що такі переплати на закупівлях на сотні мільйонів гривень щороку можуть пояснити елітний спосіб життя працівників Служби безпеки України, яка замість сепаратистів обшукують бізнес.

Працівники працівників Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки України їздять на елітних авто. Правоохоронці із зарплатою в 15-25 тисяч гривень на місяць.

Інше майно працівників Служби безпеки України на жаль важко буде знайти, адже вони самі за себе вирішили порушувати закон та не заповнювати декларації.

Читайте також: Як при зарплаті в 500 доларів лікарі примудряються мати мільйонні заощадження

Пан Беззубенко, один із заступників начальника управління контррозвідки СБУ, їздить на Volkswagen Touareg за 50 тисяч доларів. До речі, за словами журналістів, саме він один з тих, хто працює по "фармі" чи медичному напрямку в Контррозвідці СБУ.

Беззубенко
Беззубенко

Судячи з автопарку СБУшників не важко зрозуміти, чому щороку тисяча українців помирають без лікування, на який в держави не вистачає коштів.

Кошти йдуть не на лікування, а на люксові авто і, мабуть, багато чого іншого, що ми могли б побачити в деклараціях СБУшників, які вони приховали. Приховали цинічно прикриваючись війною і розвідкою, а насправді – заробляючи на людських життях.