Це психогенний біль. На жаль, про цей стан пам'ятають не всі лікарі і продовжують несамовито шукати причини, обтяжуючи симптоми і відтягуючи лікування, розповів психотерапевт Сергій Кістеньов.

Читайте також: Чи можна лікувати психічні порушення травами

Чи існує такий діагноз?

Так, в міжнародній класифікації хвороб його називають "сталий соматоформний больовий розлад". Це діагноз виключення, тому, якщо соматичний лікар (лікує тілесні хвороби) не знайшов причини болю, потрібно звернутися до психіатра.

Критерії діагнозу

Основною скаргою є стійкий біль, який не можна пояснити фізіологічним порушенням або соматичним захворюванням і який виникає в зв'язку зі стресом або психосоціальними проблемами.

Психогенний біль лікує психіатр
Психогенний біль лікує психіатр

Психогенний біль завжди має хронічний характер і часто виникає на тлі психічних розладів: депресії, тривоги, іпохондрії, істерії, фобії.

У значної частини хворих важливу роль відіграють психосоціальні фактори:

  • Незадоволеність роботою;
  • Прагнення отримати моральну або матеріальну вигоду.

Особливо тісний зв'язок існує між хронічним болем і депресією.

Як лікувати?

Психогенний больовий синдром непогано піддається комплексному лікуванню (поєднання психотерапії і медикаментів). Антидепресанти: Амитриптилин, СІОЗСН (Сімбалта, Іксел, Венлафаксин). Можливе застосування і протисудомних препаратів (Прегабалін або Габапентин).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.